Kellerteatris esietendub lastele Oscar Wilde'i "Canterville'i kummitus" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Oscar Wilde'il põhinev Kellerteatri lavastus
Oscar Wilde'il põhinev Kellerteatri lavastus "Canterville'i kummitus". Autor/allikas: pressimaterjalid

Laupäeval, 25. jaanuaril esietendub Kellerteatris Oscar Wilde'i lool põhinev lastelavastus, mis sünnib Teele Uustani ja Sandra Lange koostöös ning tõlgenduses. Lavastuses kasutatakse nukuteatri ja teatraalse joonistamise vahendeid ning pakutakse noorele publikule nii hirmukõdi, nalja kui ka kaasatundmist ja mõtlemist.

Lord Canterville'i vaim on juba sajandeid nautinud hiilgavat karjääri ja edukalt surnuks hirmutanud lossis elavaid aadlikke. Nüüd seisab ta silmitsi kaasaegse perekonnaga, kes teda oma nutiseadmete tagant üldse ei märka ja kui nad tema olemasolust lõpuks teadlikuks saavad, siis ei avalda ta neile mingit mõju. Hoopis vastupidi – lord Canterville'i vaimu ennast hakatakse nüüd kiusama," seisab lavastuse kirjelduses.

Sellisest solvangust tingituna peidab kummitus end lossi keldrisse ja üritab oma tasakaalu taastada, kuid kuna kohal on ka publik, siis see hästi ei õnnestu. Kummitus laseb publiku silme all käiku oma kõige koletumad rollid ja hirmsamad trikid, kuid hiljutised üleelamised avaldavad oma mõju ja kõik ei lähe plaanipäraselt. Lõpuks peab vaataja valima, kas kummitust kiusata või hoopis talle kaasa tunda.

Peale etendust saavad lapsed osaleda teatraalse joonistamise kiirkursusel Sandra Lange juhendamisel. Nii Teele Uustan kui ka Sandra Lange on mõlemad teatrialase kõrghariduse omandanud välismaal.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: