Riia raekojas näeb Tallinna sajandivanustel postkaartidel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riia raekojas on avatud näitus
Riia raekojas on avatud näitus "801-aastane Tallinn sajandivanustel postkaartidel". Autor/allikas: Harry Liivrand

Esmaspäevast on Riia raekojas avatud näitus "801-aastane Tallinn sajandivanustel postkaartidel". 20. sajandi alguses trükitud 30 Tallinna vaadetega postkaarti pärinevad TLÜ akadeemilise raamatukogu baltika osakonna fotokogust, kus tänaseks on arvele võetud üle 15 620 foto ja postkaardi.

Postkaardid tutvustavad Riia näitusel läti vaatajalegi tuttavaid Tallinna vaatamisväärsusi ja pildimotiive enne I maailmasõda. Näiteks võib fotodel näha Toompea linnust, Pika Hermanni ja Paksu Margareeta torne, Oleviste kirikut, Viru väravaid, Kadrioru lossi, rahvusooper Estonia hoonet, Russalka monumenti jm. ajaloolisi paiku. Näituse plakatit ehib foto Tallinna sümbolhoonest – keskaegsest raekojast.

Näituse "801-aastane Tallinn sajandivanustel postkaartidel" ehib foto Tallinna sümbolhoonest – keskaegsest raekojast. Autor/allikas: Harry Liivrand

Teadaolevalt esimene allinna ajalugu tutvustav näitus on avatud 29. veebruarini ja sündis koostöös Läti rahvusarhiiviga, kes Riia raekojas näitusi korraldab ja kellega see akadeemilisele raamatukogule on alates 2018. aastast juba neljas ühine projekt. Näitust toetab Eesti suursaatkond Riias. Näituse kuraator on raamatukogu teaduskommunikatsiooni ja näituste juht Harry Liivrand.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: