Löökpillimängija Evelyn Glennie: lisan muusikale erinevaid kõlavärve

Šoti löökpillimängija Evelyn Glennie annab Eesti kolm kontserti koos improvisatsioonilise trioga HLK. ERR-ile antud intervjuudes rääkis ta lähemalt oma karjäärist ning sellest, millist muusikat kontsertidel kuulda saab.

Eesti muusikaga on Evelyn Glennie olnud seotud läbi Erkki-Sven Tüüri 4. sümfoonia "Magma", kus ta esitas löökpillipartii. Seekordsetel kontsertidel kõlab Trio HLK ühe liikme Richard Harroldi muusika. "See muusikaline keel oli minu jaoks uus," sõnas ta ja mainis, et ta lisab sinna marimba ja vibrafoni. "Lisan erinevaid kõlavärve, mida tekitavad väikesed timpanid, taldrikud ja kausikesed."

Pianist ja helilooja Richard Harrold sõnas, et nende lugudes on kohti, mis on rahulikud, kuid siis tuleb sisse peaaegu vägivaldne energia. "Sinna vahele jääb palju improvisatsiooni, nii et meie muusika ei allu kindlale stiilile," mainis ta.

Kitarrist Ant Law rõhutas samuti, et nende kontsertide puhul ongi põnevaks küljeks just improvisatsioon, mis muudab kõik õhtud eriliseks. "Meil ja Evelynil on ruumi katsetada erinevaid asju," sõnas ta ja lisas, et kõik kolm Eestis toimuvat kontserti võivad olla täiesti erinevad. "Me katsetame mõnuga erinevaid võimalusi."

Šotlanna Evelyn Glennie on üks maailma tuntumaid marimbamängijaid. Tema karjäär on seda hämmastavam, et kui Evelyn oli 8-aastane, hakkas tema kuulmine vaikselt hääbuma. 12-aastaselt oli ta peaaegu kurt. 90-protsendisest kuulmiskaost hoolimata on Evelyn Glennie kahekordne Grammy võitja ja nõutud helilooja.

​Evelyn Glennie rääkis oma karjäärist täpsemalt "Ringvaates":

 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera", "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: