Adamson-Ericu muuseumis on viimane võimalus külastada Siim-Tanel Annuse näitust kuraatorituuriga

{{1582612380000 | amCalendar}}
Siim-Tanel Annus. Performance „Läbimised“. 1987.
Siim-Tanel Annus. Performance „Läbimised“. 1987. Autor/allikas: Tõnu Talivee. Erakogu

Neljapäeval, 27. veebruaril on huvilistel viimast korda võimalus süvitsi tutvuda Adamson-Ericu muuseumi näitusega "Läbiminek. Siim-Tanel Annus. Performance 1987 ja läbilõige loomingust" kunstiteadlase ja kuraatori Liis Kibuspuu juhtimisel. Paralleelselt toimub ka Siim-Tanel Annuse isikunäituse finissage.

Pikemalt Eesti Kunstiakadeemias oma doktoritöö raames Annuse loominguga tegelenud Liis Kibuspuu sõnul oli erakordselt põnev süveneda kunstniku varasesse loomingusse ning leida Eesti performance-kunsti algimpulsse. Külastajatelgi on antud näituse puhul oluline tajuda ajastu konteksti nii kunstiväljal kui ka laiemalt ühiskondlikul tasandil.

Tegevuskunstiga alustas Annus juba 1980. aastal oma koduaias. Tema performance'itest on kirjutanud kunstiteadlane ja järjepidev dokumenteerija Evi Pihlak 1987. aastal ajakirjas Vikerkaar avaldatud artiklis "Taevas, tornid ja maa".

Muuseumi keldrikorrusel näevad huvilised Soome Yle TV dokumentaalkaadreid 1987. aastal filmitud materjalist Siim-Tanel Annuse koduaias (Tallinnas Mooni 46a) toimunud aktsioonist.

Käesoleva aasta jaanuaris 60. juubelit tähistanud mitmekülgse kunstniku Siim-Tanel Annuse loomingust läbilõiget pakkuv näitus Tallinna vanalinnas Adamson-Ericu muuseumis on avatud 1. märtsini.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: