Sügisel tähistatakse Arvo Pärdi 85. sünnipäeva teaduskonverentsiga

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Arvo Pärt Autor/allikas: (Postimees/Scanpix)

Arvo Pärdi Keskus – helilooja isikuarhiiv ning info- ja muusikakeskus Laulasmaal – ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia korraldavad helilooja 85. sünnipäeva puhul rahvusvahelise teaduskonverentsi, mis on pühendatud Arvo Pärdi loomingu ja seda ümbritseva kultuuriruumi uurimisele.

16.-17. oktoobril 2020 Arvo Pärdi Keskuses peetava konverentsi "Arvo Pärt – tekstid ja kontekstid" eesmärk on elavdada Arvo Pärdi loomingu uurimist ja mõtestamist. Õpetlased Euroopast ja Ameerika Ühendriikidest otsivad konverentsil värskeid vaatenurki Pärdi heliteoste tekstianalüüsile, avavad teoloogilisi ja kultuuritaustu ning mõtestavad tema loominguprotsessi eripära.

Konverentsi ettekandjate hulgas on tunnustatud Pärdi-uurijad, monograafiate või publikatsioonide autorid Peter J. Schmelz (Arizona Ülikool, USA), Leopold Brauneiss (Viini Muusika ja Esituskunstide Kõrgkool, Austria), Peter C. Bouteneff (Püha Vladimiri Õigeusu Teoloogiline Seminar, USA), Kevin C. Karnes (Emory Ülikool, USA), Jelena Tokun (Moskva Tšaikovski-nimeline Konservatoorium, Venemaa), Andreas Waczkat (Göttingeni Ülikool, Saksamaa) ning Eestist Toomas Siitan (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia), Kaire Maimets (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia), Tauri Tölpt (Tartu Ülikool, EELK Usuteaduse Instituut) ja ikoonimaalija, diakon Nikita Andrejev (Tallinna Nõmme Ristija Johannese kogudus).

Kava kureerib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor, Arvo Pärdi Keskuse loomenõukogu liige Toomas Siitan.

Ettekanded on eesti ja inglise keeles ning varustatud sünkroontõlkega. Konverents on avatud kõigile huvilistele. Vajalik on registreerimine, mis avatakse Arvo Pärdi Keskuse kodulehel suve alguses.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: