Kultuuriministeerium kutsub kokku haldusala asutuste juhid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Laternafestival Tallinna lauluväljakul Autor/allikas: Andres Raudjalg

Kultuuriministeerium kutsub täna, 12. märtsi õhtupoolikul kokku haldusala asutuste juhid, et luua parem selgus koroonaviiruse levikust tingitud probleemidest ja anda vastavad juhtnöörid. Ministeerium püüab koostöös asutuste juhtkondadega leida lahendusi, kuidas keeruline aeg seljatada.

Tulenevalt peaminister Jüri Ratase poliitilisest avaldusest on tähelepanu all avalike ürituste korraldamise tingimused.

"Praeguse seisuga soovitame tungivalt ära jätta kõik suured rahvusvahelised kultuuri- ja spordiüritused. Oleme pöördunud nende korraldajate poole ja saanud üldiselt mõistvat tagasisidet. Avalike sündmuste lube palume mitte taotleda üle 100 osavõtjaga siseruumides toimuvatele ettevõtmistele," ütles kultuuriminister Tõnis Lukas.

"Praegu ei ole nõuet tegutsevate kultuuriasutuste, teatrite ja kinode, plaanipäraste etenduste ära jätmiseks, kui on tagatud tervisekaitsemeetmed. Samadel tingimustel võivad oma uksed lahti hoida muuseumid. Valitsuskomisjon arutab seda pärastlõunal. Anname otsustest kõigile asjaomastele teada võimalikult operatiivselt. Tänan kõiki asutuste juhte, töötajaid ja kultuuriasutuste külastajaid mõistmise eest," lisas kultuuriminister.  

Võimalike muutuste kohta langetavad otsuse korraldajad või asutused ise Terviseameti ning valitsuse suunistele tuginedes. Kui korraldaja otsusel ära jääv või edasi lükatav sündmus on saanud toetust riigieelarvest, palub Kultuuriministeerium korraldajat sellest ministeeriumi teavitada. Küsimused, mis puudutavad riigilt saadud toetusi, lahendatakse iga üksikjuhtumi asjaolusid arvestades. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: