Kirjanduslinn Tartu tähistab ülemaailmset luulepäeva virtuaalselt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1584535620000 | amCalendar}}
Tartu tahab koroonaviiruse piiramiseks karmimaid meetmeid ka eraõiguslikele spordi- ja meelelahutusasutustele ning teenus- ja kaubandusettevõtetele.
Tartu tahab koroonaviiruse piiramiseks karmimaid meetmeid ka eraõiguslikele spordi- ja meelelahutusasutustele ning teenus- ja kaubandusettevõtetele. Autor/allikas: Rein Lillmaa/ERR

Laupäeval, 21. märtsil on ülemaailmne luulepäev, mida UNESCO kirjanduslinnad on paar aastat ühiselt tähistanud. Tartus tavaks saanud kohvikutuur tänavu kevadel teoks ei saa, kuid tähistamisest üldse loobumist ei pidanud korraldajad mõistlikuks – on ju sõnad, tunde- ja mõttesillad need, mis keerulistel aegadel vaimu erksana hoiavad ning aitavad olla koos ka siis, kui tuleb olla eraldi.

Luulepäev toimub tänavu virtuaalses ja vaimses ruumis, mis luuakse ühiselt Kirjanduslinna Tartu Facebooki-lehele lisatud sündmuse kaudu.

Eesti Kirjanduse Selts kutsub kõiki huvilisi üles lugema kas sel päeval või ka varem mõnda luuletust. Olgu see siis omalooming, mõni oma lemmikluuletus või lihtsalt mõni tekst, mis parajasti kõnetab. Seejärel tegema lugemisest videosalvestuse ning saatma selle kas faili või Youtube'i lingina e-posti aadressile eks@kirjandus.ee või postitama laupäeval sündmuse arutelu alla.

Ilmtingimata ei pea filmima ennast – olulised on sõnad ja hääl, seega võib kaamera suunata ka aknast avanevale vaatele, lauale, raamatule, kohvitassile või kassile. Videotele pole seatud kvaliteedinõudeid, kuna tähtsaim on mõte ja hea tahe ning see, et osaleksid kõik, kes vähegi soovivad. E-posti teel videot saates palutakse ka märkida, millist infot soovitakse või ei soovita postituses avaldada (nimi/hüüdnimi, lühike tutvustus või midagi muud).

Nii videote tegijad kui kuulajad-vaatajad on oodatud 21. märtsil postitusi jälgima, jagama ja kommenteerima ning muidugi nautima koduse raamaturiiuli rikkusi.    

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: