Üle Euroopa tähistatakse varajase muusika päeva ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Täna, 21. märtsil tähistatakse Euroopas varajase muusika päeva. Kõik traditsioonilised kontserdid on päevakohaselt edasi lükatud või asendatud "Püsi kodus!" kontsertidega, millest mitmeid saab jälgida otseülekandena veebilehelt.

Varajane muusika on mahukas peatükk Euroopa kultuuriajaloos, sellesse mahuvad keskaeg, renessanss ja barokk. Viimane tähistab suurt pööret, kus pärast pikka perioodi tulid muusikas rambivalgusesse soolohääled ja soolopillid. See on see aeg, kus kirjutati esimesed lautolaulud, sündis ooper, tegutsesid suured heliloojad nagu Händel ja Vivaldi ja sellest arenes edasi kõik see, mida me tänapäeval muusikas näeme.

Tänaseks kavandatud Euroopa varajase muusika päeva kontsert solistide Maria Valdmaa ja Peter Spissky ning Tallinna Kammerorkestri esituses lükkub aasta võrra edasi ja toimub 19. märtsil 2021 Hiiumaal Käinas ja 20. märtsil 2021 Tallinnas.

Tallinna Kammerorkester, asutatud 1993. aastal, on Eesti ainus püsikoosseisuline keelpilliorkester. Orkestri moodustavad hinnatud keelpillimängijad, kes astuvad regulaarselt üles ka solistide ja kammermuusikutena. Tallinna Kammerorkestri asutaja ja kunstiline juht on Tõnu Kaljuste. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: