Rahvusooper Estonia alustab etenduste näitamist internetis

{{1585896480000 | amCalendar}}
Foto: Leenu Nigu

4. aprillil alustab Rahvusooper Estonia koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga Facebookis etenduste näitamist, et muusikateatri sõpradele eriolukorra tingimustes kodumaine ooperi- ja balletiteater koju kätte tuua. Esimesena saab näha Charles Gounod' ooperit "Faust", milles Mefisto rolli laulab Ain Anger.

Teatriõhtule kohaselt algavad etendused kell 19 ja need jäävad järelvaadatavaks nädalaks, kuni järgmisel laupäeval tuleb näitamisele juba järgmine lavateos.

Charles Gounod' "Faustis" laulab Mefisto rolli Ain Anger. Ooperi on lavastanud Dmitri Bertman Moskva Helikoni ooperiteatrist. Dirigent on Vello Pähn ja kunstnik Ene-Liis Semper. Teistes osades Oliver Kuusik, Joanna Freszel, Rauno Elp, Helen Lokuta jt.

Näitamisele tuleb otsesalvestus, mis võeti koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga üles 2014. aasta 23. ja 25. jaanuari etendustel.

1859. aastal esietendunud "Faust" on helilooja Gounod' kuulsaim ooper, mis räägib tuntud loo, kuidas Faust müüb hinge saatan Mefistole ja saab vastu nooruse. Kuid saatanaga kaupa tehes võitjaid ei ole.

"Mefisto jätab inimestele kogu aeg kaks võimalust: ahvatlusele järeleandmise ja sellest keeldumise," kommenteeris lavastuse kunstnik Ene-Liis Semper. "Iga kord, kui ta inimesele valiku annab, valib inimene just selle halvema tee, ja see tõstatab küsimuse: kas nii rumalale olevusele, nagu inimene, peaks üldse valikuvõimaluse andma? Mefisto aga ei kaota lootust…"

Facebooki kontot netietenduste vaatamiseks omama ei pea. Lavastusest saab lähemalt lugeda ja kavalehega tutvuda Estonia kodulehelt.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: