Tallinna keskraamatukogu pakub lasteaia- ja koolilastele raamatukogutunde

Tallinna keskraamatukogu kutsub lapsi veebisilla kaudu külla
Tallinna keskraamatukogu kutsub lapsi veebisilla kaudu külla Autor/allikas: Tallinna keskraamatukogu

Tallinna keskraamatukogu ootab lasteaiarühmi ja klasse veebi vahendusel õppetegevust toetavatesse raamatukogutundidesse. Tundide eesmärk on olla õpetajatele abiks ning muuta distantsõpet vaheldusrikkamaks.

Tasuta veebitundides jagavad raamatukoguhoidjad lastega teadmisi kirjanduse ja infootsingu, aga ka looduse, kultuuri jt teemadel. Lasteaialastele loevad raamatukogutöötajad lõunauinaku eel ka unejutte.

Kokku pakutakse lasteaedadele enam kui kümmet erinevat raamatukogutundi. Valikus on näiteks kirjanike ja uute raamatutega tutvumine, tähestiku ja raamatutegelaste tundmaõppimine. Lisaks võib koos raamatukoguhoidjaga avastada rändlindude ja puude erilist maailma. Vene õppekeelega lasteaiarühmadele tutvustatakse eesti lastekirjanikke ja esitatakse nukkude muinasjutte.

Koolilastele mõeldud raamatukogutundide valikus on aga rohkem tunde. Nende seast leiab erinevaid kirjanduslikke teemasid ulmekirjandusest eesti näitekirjanduseni, lisaks õpetatakse ka näiteks avalikku esinemist ja ohutut internetikasutust. Paljusid tunde viiakse lisaks eesti keelele läbi ka vene või inglise keeles.

Kõik raamatukogutundide teemad ja tutvustused on avaldatud keskraamatukogu lastelehel. Soovi korral saab tunni tellida ka mõnel muul teemal, kuid siis tuleb arvestada pikema ettevalmistusajaga. Kui tutvustuses ei ole märgitud teisiti, viiakse raamatukogutund läbi õpetajale sobiva suhtluskeskkonna vahendusel. Õpetaja saab raamatukoguhoidjaga eelnevalt kokku leppida raamatukogutunni toimumise aja, ülesehituse ja muud korralduslikud küsimused. 

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: