Otseülekanded: väljumisfestival Trampliin ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Lembe Lokk

Kultuuripartnerluse SA korraldab viiest veebikontserdist koosneva väljumisfestivali Trampliin, kus kõik viis sündmust toimuvad erinevates kontserdipaikades ning on ajastatud eriolukorra lõppemisele riigis. 14. mail kell 19.

"Trampliin on hüpe kuhugile, vabadusse, tundmatusse. Mõnel õnnelikul näitel kukume me käppadele, aga eks paljudel juhtudel saab see olema laupkokkupõrge reaalsusega," rääkis Kultuuripartnerluse SA juhataja Meelis Kubits.

"Kultuuripartnerluse SA kaudu panustanute jaoks on missioon olnud muusikute jaoks uues olukorras võimalikult pehmele maandumisele kaasa aitamine."

FestivalI avasid kolmapäeval, 13. mail jazz-muusikud Susanna Aleksandra ja Joel Remmel, kontsert toimub jazz-klubis Philly Joe's algusega 20.30 ja on nähtav platvormilt Elisa Stage.

Neljapäeval, 14. mail esineb Eesti laulja ja laulukirjutaja Lembe Lokk, keda saadab kontrabassil Philippe Blard. Prantsusmaalt, Nemoursi linnast eetrisse minev kontsert on nähtav benedict.television.ee vahendusel.

Reedel, 15. mail annab oma panuse festivali kavasse ERSO, kelle kava on täpsustamisel ja mis läheb eetrisse orkestri Youtube'i kanalil.

ERSO selle nädala LIVE'i keskmes on vioolamängijad … ja kõik need arvukad naljakad lood, mis vioola, vioolamängu ja vioolamängijatega paratamatult kaasas käivad. Kindlasti ei saa sel reedel näha laval praktilisi katseid, nagu näiteks kas vioola põleb kauem kui viiul, ent nautida saab nii tango- kui ka bluusirütme, rahulikke mõtisklusi, erinevaid kooslusi alates soolovioolast kuni oktetini ning vioolasid ansamblis nii viiuli kui kontrabassiga.

Antonín Dvořák. Tertsett C-duur
1. Introduzione: Allegro ma non troppo – 2. Larghetto – 3. Scherzo: Vivace  – 4. Tema con variazioni
TRIIN RUUBEL viiul, NINA KAWAGUCHI viiul, HELENA ALTMANIS vioola

Frank Bridge. "Lament" kahele vioolale
Esitavad LIINA ŽIGURS ja RAIN VILU

Tõnu Kõrvits. "Rändaja laul"
Esitab KARIN SARV vioola

Ástor Piazzolla. Viis tangot (A. Wiebecke-Gottsteini viiuli- ja kontrabassiseade põhjal)
1. J'attends (Se fue sin decirme adiós) – 2. La misma pena (Bonsoir) – 3. Saint Louis en l'île – 4. Guardia nueva – 5. Adiós Nonino
Esitavad LIINA ŽIGURS vioola ja REGINA UDOD kontrabass

Sancho Engaño. Bluusisüit vioolakvartetile
1. Dixie Doodle – 2. For Four – 3. Blue Syncopation – 4. Just Strollin'
Esitavad RAIN VILU, LIINA ŽIGURS, KARIN SARV, MAIRIT MITT

Katrina Wreede. "Violas on a Roll"
Esitavad RAIN VILU, LIINA ŽIGURS, KARIN SARV, MAIRIT MITT, HELENA ALTMANIS, SANDRA KLIMAITĖ, KAREN KRIIT ja TRIIN RUUBEL

Laupäeval, 16. mail ja pühapäeval, 17. mail on festivali kavas kaks live-kontserti, otseülekandega vastavalt Mustpeade Majast ja Kadrioru kunstimuuseumist. Laupäeval esinevad Virgo Veldi (saksofon) ja Mihkel Mattisen (klaver). Kontserdi algus on 19.00 ja see on nähtav benedict.television.ee vahendusel. Väljumisfestival Trampliin viimane kontsert on ühtlasi ka lossimuusika 2019/2020 hooaja lõpukontsert ja seal esinevad sarja vedaja Aare Tammesalu (tšello) Mari-Liis Uibo (viiul) ja Ralf Taal (klaver). Kontserdi algus on 18.00 ja see on samuti nähtav bebedict.television.ee vahendusel.

Selle aasta veebruari lõpus asutatud Kultuuripartnerluse SA eesmärk on võimaluste otsimine ja keskkonna kujundamine erainitsiatiivi täiendavaks kaasamiseks kultuuri rahastamisel avalikes huvides.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: