Haus galerii kevadoksjonil saavutati rekordilised müügitulemused ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Arraku näituse avamine Haus Galeriis. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Haus galerii kevadoksjonil saavutati rekordilised müügitulemused. Mitmete teoste hinnad ületasid kordades oma alghindasid.

Enampakkumisel olnud 53 teosest leidsid uue omaniku 46. Registreerunud oli üle 50 osaleja. Eksponeeriti eesti kunstiklassika mitmekesist valikut nimekate autorite märkimisväärseid töid. Väljapanek andis põhjaliku ülevaate Eesti kunsti ajaloost 20. sajandi algusest kuni 21. sajandi alguseni. 

Kõrgeima hinnaga osteti oksjonilt Olev Subbi teos "Õu vana autoga". Selle alghind oli 16 500 eurot, haamrihind aga 100 500 eurot. Hinnalt järgmine oli Aleksander Krimsi töö "Viiuldaja/Muusiker", mille haamrihind oli 58 500 eurot, alghind aga 11 500 eurot.

Esmakordselt kasutas Eesti oksjonimaja live enampakkumise formaati. Ostjad said oksjonil osaleda koduse arvutiekraani tagant, jälgida oksjonipidajat reaalajas ning nautida värvikaid muusika ja tekstiga illustreeritud tutvustavaid vaheklippe oksjoni teostest. 

Haus galerii IT-arendus viis kliendi jaoks üheaegselt kokku nii videopildi kui pakkumiste tegemise ja jälgimise keskkonna. Oksjonil sai osaleda täiendavalt ka telefoni teel ja kirjaliku pakkujana. Saalis viibisid üksikud kokkulepitud osalised vastavalt eriolukorra nõuetele. 

Haus galerii kunstioksjonid toimuvad traditsioonina igal kevadel ja sügisel juba 23 aastat. Teosed pärinevad peamiselt erinevatest erakollektsioonidest või otse kunstnikelt. Haus galerii jaoks on oksjoninäituste koostamine pikk ja põhjalik protsess, kus publiku ette tuuakse hoolikalt komponeeritud esinduslikum vailik parimatest teostest, mida kunstituru hetkeseis pakub.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: