Tartu Uus Teater lükkab suvelavastuse "Serafima+Bogdan" aasta võrra edasi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tartu Uus Teater
Tartu Uus Teater

"Udused ajad nõuavad konkreetseid tegusid, seetõttu oleme raske südamega otsustanud suvelavastuse "Serafima+Bogdan" esietenduse aasta võrra edasi lükata," põhjendab teater. Eelmüügist ostetud piletid vahetatakse ümber 2021. aasta etendustele või samas vääringus kinkekaartideks.

Eelmüügist ostetud pilet ei kehti automaatselt 2021. aasta etendusele, piletite ümbervahetamine toimub Uue Teatri kodulehel.

"Kogu maailma haaranud olukorras, kus astume sammhaaval teadmata suunas, ei ole kahjuks võimalik välja tuua suurele publikuhulgale mõeldud lavastust, mis on just nimelt intiimne, inimlik ja sotsiaalselt distantseerumatu," ütlevad lavastuse tegijad, kelle sõnul pidanuks proovide ja muude ettevalmistustega alustama juba mitu kuud tagasi.

"Keegi teab, et juuliks on kõik see möödas, keegi teab, et augustis alles algab see tõeline uus reaalsus," märgib Tartu Uus Teater oma pöördumises. "Ainus, millele saame tugineda, on Riigi Teatajas ilmunud korraldused. Selle järgi saavad augustis toimuda küll 1000 inimesele mõeldud etendused vabas õhus, kui rahva tervis ei halvene. Kuid 2+2 ja muud eeskirjad muudavad selle meie jaoks võimatuks."

Nad lisavad, et teatri tegemine on omal moel võimalik, aga mitte see lavastus: "Oleme oma plaanides liialt veendunud, et neid veelkord muuta, et võib-olla tuua teie ette neljakordselt lahjendatud lavastuse. Ja lõpuks on palju tähtsam piirangutest mööda hiilimisest see, et saaksime praeguse olukorra selja taha jätta. Pigem siis teeme hiljem, aga teeme hästi."

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: