Mihkel Kaevats: iga kriitika, mis pealispinnast allapoole kraabib, annab midagi juurde ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mihkel Kaevats.
Mihkel Kaevats. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

RaamatukoguTV külaline oli luuletaja Mihkel Kaevats, kelle kogu "Võpatus" leidis üllatuslikult kritiseerimist sooideoloogilisena. Koos saatejuht Jürgen Roostega arutletakse luule ja kriitika üle, sealhulgas puudutatakse arutelu, mis puhkes sotsiaalmeedias Alvar Loogi negatiivse arvustuse peale Eia Uusi raamatust "Tüdrukune".

"Mihkel Kaevatsi uusim luulekogu "Võpatus" sai mu jaoks veidi veidrat tagasidet, seda vaadeldi kui "valge mehe muret"," räägib intervjueerija Jürgen Rooste vestluse taustaks. "Samal ajal puhkes diskussioon nii-öelda mees- ja naiskriitika üle, kus Alvar Loog reageeris valangutega turmtule suunas, mida anti ta Eia Uusi arvustuse pihta. Me räägime lihtsamalt-lõbusamalt ja Mihkel loeb sellest mu jaoks tähtsast raamatust me õuel Pelgurannas ka luuletusi."

Mihkel Kaevats kommenteeris ka Eret Talviste negatiivset arvustust oma luulekogule. "Vähemalt see inimene on selle raamatu läbi lugenud ja teos on talle midagi andnud," märkis Kaevats. "Ma ei arva, et ma autor peaks end vastavalt ühele või teisele ideoloogiale tsenseerima, pigem on see sisemiste veendumuste küsimus ja iga lind laulab ikka, nagu nokk antud on. Aga seda ma küll usun, et iga kriitikatükk, mis vähegi pealispinnast allapoole kraabib, annab midagi juurde, annab sulle mingi teise plaani, annab võimaluse ennast kõrvalt vaadata, annab sulle kasvõi vihast tuleva impulsi."

"See annab võimaluse ka kirjutada midagi vastu," jätkas Kaevats. "Alvar Loogi juhtumi puhul ma ei ole täpselt kursis, sest ma ise Facebookis ei ole, aga ma saan aru, et ta kriitikuna kirjutas enda kritiseerijatele vastu tubli peatüki oma kogutud teostest."

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: