Otse kell 13: Pärnu Linnaorkester tähistab Eino Tambergi sünniaastapäeva

Eino Tamberg
Eino Tamberg Autor/allikas: Kuno Laaniste/ ERR

Pärnu Linnaorkester alustab otselülitustega Pärnu Raekojast - neljal kolmapäeval kell 13 tuuakse kuulajateni valik kammermuusikast.
Kontsertsarja avalöök antakse 27. mail, helilooja Eino Tambergi sünniaastapäeval.

Vaadata ja kuulata saab siit.

Tamberg hindas fagotti kui suurepärast sooloinstrumenti ja helilooja meenutuseks tulevad esitusele tema 1977. aastal loodud teos "Kapriis" ja 2010. aastal Martin Kuuskmannile loodud ning helilooja viimseks teoseks jäänud sügavama ja kogenenuma helikeelega "Kutse tantsule".

Mõlemad palad kannab ette noor fagotimängija Jakob Peäske, kes on nii Pärnu Linnaorkestri kui ka ERSO koosseisuline liige. 

Tambergi roll Eesti muusikaloos ei piirdu aga heliloominguga, tema juhendamisel lõpetasid Tallinna Konservatooriumi/ Eesti Muusikaakadeemia kümned noored heliloojad, nende seas Raimo Kangro, Toivo Tulev, Alo Mattiisen, Mari Vihmand jt. Kui lisada omakorda nende õpilased, mitmekordistub nimekiri.

Sellepärast kõlab kontserdil ka Tambergi esimese õpilase Ramo Kangro "Kolm eesti rahvaviisi flöödile", esitab Pärnu interpreet, Pärnu Linnaorkestri muusik Leonora Palu.

Raimo Kangro õpilane Tõnu Kõrvits on hetke üks armastatumaid Eesti heliloojaid ja tema loomingust on valitud eesti vaimulike rahvaviiside seadeid keelpillikvartetile, esitajaks Pärnu Linnaorkestri kvartett Anu Mänd, Kristiina Birk, Küllike Küünarpuu ja Heli Sommer.

Kontserdile on oodata järge nädal hiljem ja ka siis on põhjust tähistada - Olav Ehala 70 Samuti saab kuulda Pärnu linnaga lähedalt seotud helilooja Villem Reimanni muusikat.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: