NUKU teater toob suvel "Röövel Hotzenplotzi" vabaõhulavadele

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Lavastus "Röövel Hotzenplotz". Autor/allikas: Siim Vahur

Selle asemel, et kutsuda publikut teatrisaalidesse, on NUKU teater otsustanud ise vaatajate juurde minna. Alates 31. juulist mängib teater vabaõhulavadel üle Eesti lavastust "Röövel Hotzenplotz", mille on Otfried Preussleri jutustuse põhjal lavastanud Mirko Rajas.

"Röövel Hotzenplotz" esietendus NUKU teatri Ferdinandi saalis 15. septembril 2019, kuid lavastuse loojatel oli algusest peale soov mängida seda lugu ka vabas õhus. Nimelt tegutseb lavastuses rändtrupp, kes sõidab vankriga linnast linna ja etendab lugu röövel Hotzenplotzist, kasutades rütmipille, maske ja fantaasiat.

Röövliloo tegevus areneb väikeses linnakeses, kus kõik paistab olevat imehästi, kuni röövel Hotzenplotz murrab end vangimajast vabadusse ja pistab nahka kõik praevorstid ja hapukapsad, mis vanaema on Kasperile ja Seppelile valmistanud. Nii saab alguse röövlijaht, kus vahetatakse maske ja rolle, nii et keegi ei pruugi olla see, kellena alguses paistab.

NUKU teatri kunstilise juhi Mirko Rajase sõnul paneb vabas õhus mängimine tema lavastuse tõeliselt proovile.

"Vabas õhus pole näitlejal toetuda muule kui oma sisemisele veendumusele ja partnerite usaldusele," märkis Rajas. ""Röövel Hotzenplotz" on rajatud suuresti just mängulustile ja ansamblitundele. Usun, et olukord, kus igal etendusel peab kohanema uue mängupaigaga ning panustama publiku haaramiseks veelgi rohkem emotsionaalset jõudu, tuleb sellele lavastusele üksnes kasuks."

"Röövel Hotzenplotzi" ringreis toimub 31. juulist 23. augustini, kokku annab trupp 17 etendust vabaõhulavadel üle Eesti, Haapsalust Võruni ja Toilast Pärnuni.

Lavastus põhineb Otfried Preussleri raamatul "Röövel Hotzenplotzi uued seiklused", mille on tõlkinud Vladimir Beekman. Dramatiseeris Priit Põldma, lavastas Mirko Rajas, lavakujunduse, kostüümid ja maskid lõi Kalju Karl Kivi. Lavastuses kõlavad lauluviisid on trupp loonud improvisatsioonidena luuletaja Helena Läksi sõnadele. Trummimänguoskusi on aidanud lihvida Reigo Ahven ning liikumisjuht on Hanna Junti. Mängivad Anti Kobin, Getter Meresmaa, Doris Tislar, Sander Roosimägi, Karl Sakrits ja Risto Vaidla. Lavastus on suunatud kõigile teatrisõpradele alates 7. eluaastast.

Etendused toimuvad:

R 31.07 kl 18 Kose laululaval

L 1.08 kl 18 Paide vallimäel

P 2.08 kl 18 Jõgeva kultuurimaja suvehoovis

T 4.08 kl 18 Kalju-lava, Padise

K 5.08 kl 18 Rapla laululaval

N 6.08 kl 18 Elva lauluväljakul

R 7.08 kl 18 Viljandi laululaval

L 8.08 kl 18 Võru Kandle aias

K 12.08 kl 18 Rakvere vallimäe vabaõhufoorumis

N 13.08 kl 19 Haapsalu linnusehoovis

R 14.08 kl 18 Tõrva tantsumäel

L 15.08 kl 18 Põlva Intsikurmu laululaval

P 16.08 kl 18 Tartu laululaval

T 19.08 kl 18 Toila laululaval

R 21.08 kl 18 Pärnu Koidula muuseumi vabaõhulaval

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: