Vanemuine alustab etenduste andmist suvelavastusega "Kirvetüü"

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
"Kirvetüü" Autor/allikas: Gabriela Liivamägi

Vanemuise teater jätkab eriolukorra tõttu seiskunud teatritegevust Ain Mäeotsa lavastusega "Kirvetüü". 3.–12. juulini toimub Kammivabriku sündmuskeskuses Tartus kokku üheksa etendust.

"Me oleme seda hetke nii kaua oodanud – nii teatri töötajad, kui loodetavasti ka publik. Vanemuine teeb endast kõik oleneva, et teatrikülastus oleks kõigile turvaline ja järgime sealjuures ka kultuuriministeeriumi ja terviseameti kehtestatud reegleid," sõnas teatri juht Kristiina Alliksaar.

"Samas paneme ka südamele, et kõige suurem vastutus on meil igaühel eraldi. Kui oled haigustunnustega, jää palun koju ja saada enda asemel teatrisse keegi teine. Hoiame jätkuvalt üksteisest mõistlikku distantsi ja hoolitseme käte puhtuse eest. Ma usun, et need soovid ei ole teatrikülalisele midagi uut ja lubavad kõigil osa saada harjumuspärasele võrdväärsest teatrikogemusest."

Ott Kiluski kirjutatud näidendil põhinev "Kirvetüü" jutustab setu kogukonnast, mis pärast Eesti taasiseseisvumist oma jätkusuutlikkuse eest peab seisma. Sovhoos on lagunenud ja lihtne töötegemine asendunud musta äriga, mis üksikud väga rikkaks, kuid enamuse lootusetult vaeseks jätab.

"Elustuvad minevikuhõngulised elupildid, mille värvikasse sootsiumisse kuuluvad nii kohalik külalollike, perssekukkunud ärimees, kooperatiivpoodnik, noor õpetajanna, surma piiril balansseeriv posija kui ka alalhoidlik raamatukogutädi. Kellele elatud elu, kellele seninägematu eksootika, kellele valus sild olnust olevasse. Sest enam hullemaks minna ei saa – või saab?" seisab lavastuse tutvustuses.

"Kirvetüü" sai Eesti teatri agentuuri 2017. aasta näidendivõistlusel I preemia ning 2020. aastal kultuurkapitali kirjanduse aastapreemia. "Kirvetüü" lavastaja ja muusikaline kujundaja on Ain Mäeots, kunstnik Iir Hermeliin, valguskujundaja Meelis Lusmägi.

Osades: Andres Mähar, Mait Malmsten (Eesti Draamateater), Ott Sepp, Veiko Porkanen, Liina Tennosaar, Ain Mäeots, Margus Jaanovits, Jaanus Tepomees, Ragne Pekarev, Kaia Skoblov, Saara Nüganen, Merle Jääger, Silvi Jansons, Agu Trolla, Mairo Libba, Hannes Hanimägi, Hubert Uku Prank, Ronald Mäeots ja Rauno Koorts.

Teater ei soovita lavastust alla 14-aastastele.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: