Haapsalu kunstisuvi sai alguse mitme näitusega

Foto: Juhan Hepner/ERR

Haapsalu kunstisuvele anti laupäeval start uute näitustega Evald Okase muuseumis ning Haapsalu linnagaleriis ja kultuurikeskuses. Uudistada saab nii kodumaiseid maale kui ka maailma teisest otsast pärit moodsat plakatikunsti.

Evald Okase muuseumi pööningusaalis vaatlevad kunstnikud Ene Luik-Mudist ja Mari-Liis Tammi-Kelder näitusel "PUUD OLID...Ununevad praktikad" muutusi meie komberuumis. Mari ja Uno Roosvalti ühisnäitus "Jäljed Maarjamäel" viib Okase muuseumis aga kaasa abielupaari kodulähedasest äärelinnamiljööst mõjutatud poolesajandilisele loomingulisele teekonnale, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma väga imetlen Mari Roosvalti julgust vahetada iga kümnendi tagant oma stiili. Sellevõrra on see olnud mulle endale väga-väga põnev teekond mööda nende koduseid pööninguid," rääkis Mara Ljutjuk, kes on üks näituse "Jäljed Maarjamäel" kujundaja.

 

Haapsalu linnagaleriis ja kultuurikeskuses algas Haapsalu graafilise disaini festival. Üks selle lahutamatu osa on rahvusvaheline konkurssnäitus "Isikupära", mille raames on tänavu üleval 84 tööd, mis valiti välja 114 autori saadetud 358 teose hulgast. Osalejate rekordi taga on pandeemia mõju.

"See ei ole ainult Haapsalu festivali puhul. Ma vaatasin statistikat ka teiste lukkulöödud festvalide, biennaalide, triennaalide kohta ja kõik ütlevad, et neil on nii riikide arvestuses kui ka autorite koguse mõttes osavõtud täiesti pöörased," rääkis festivali korraldaja Marko Kekishev.

Teine festivalinäitus tutvustab tänapäevast hiina kultuuriplakatit. Kui alguses olid hiinlased üsna globaalse graafilise keelega, siis nüüd on Kekishevi sõnul neil oma kindel eripära.

"Võib-olla viimase viie-kuue aasta jooksul on väljakujunenud väga teadlik hiina tradistioonidele toetuv graafiline või visuaalkultuur," ütles ta.

Festivalil saab näha ka tüpograafianäitust "Kirjapildid Pallasest", kus on üleval kõrgemas kunstikoolis Pallas aastatel 2005-2019 loodud uued šriftid.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: