Tartu kaarsillal tähistatakse näitusega Eesti põhiseaduse 100. aastapäeva ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1590905700000 | amCalendar}}
Tartu Kaarsild
Tartu Kaarsild Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Tartu linnavalitsus toob koostöös Tartu Kunstikooli õpilastega juunis kaarsillale põhiseaduse sajandaks aastapäevaks valminud näituse "Põhiseadusega Põhiseadusest", mille keskmes on joonistused ja tekstid, mis said inspiratsiooni rahvuseepose "Kalevipoeg" värssidest ning põhiseaduse peatükkidest.

Näitusele on joonistusi ja kollaaže loonud Tartu Kunstikooli õpilased Kristin Kaldam, Mette Mari Kaljas, Aulis Puri ja Vanessa Järv. "15 põhiseaduse peatükki seotud 15 kalevipoja värsiga. Põhiseadus on Eesti riigi alusdokument, "Kalevipoeg" on Eesti rahva alusdokument. Need on omavahel seotud," selgitasid noored kunstnikud.

Tartu linnavalitsuse nõunik ja näituse linnapoolne kuraator Indrek Mustimets ütles, et Tartu linn on kandnud läbi aja põhiseaduse vaimu. "Tartu on vaieldamatult üks põhiseaduse ja põhiseadusliku riigi sünnilinnu ning meil on hea meel, et koostöös noorte tartlastest kunstnikega saame mõelda põhiseaduse tähendusele ja meie ühendusele selle tüvitekstile," lausus Mustimets.

Sillanäitus "Põhiseadusega Põhiseadusest" avati 1. juuni õhtul ja see jääb vaatamiseks sillale terveks kuuks. Näitust saab vaadata ka Tartu linna kodulehelt.

Tänavu täitub 100 aastat Eesti Vabariigi esimese põhiseaduse vastuvõtmisest. Asutav Kogu võttis põhiseaduse vastu 15. juunil 1920 ja see jõustus sama aasta 21. detsembril. Põhiseaduse üle aegade ulatuv mõju väärib meelespidamist, mistõttu tähistab justiitsministeerium 2020. aastat põhiseaduse aastana, et tutvustada ühiskonnale tavapärasest põhjalikumalt ja mitmekülgsemalt inimeste põhiõigusi. Erilist tähelepanu pööratakse inimeste õiguste ja kohustuste tasakaalu selgitamisele ning iseäranis noorte teavitamisele põhiseaduse rollist. 

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: