Rapla kooritraditsiooni järjepidevusele rajati ausammas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rapla kesklinna jõekäärus avati skulptuur "Riinimanda Helin", et tähistada noorte muusikatraditsiooni järjepidevust Raplas. Selle üheks kandjaks on viimasel kolmekümnel aastal Riinimanda Kooristuudio Urve Uusbergi juhendamisel.

Riinimanda koorid on Urve Uusbergi juhendamisel tegutsenud 30 aastat ja nii tekkiski vilistlastel mõte püstitada Kesklinna kooli parki skulptuur Rapla noorte muusikakultuuri kiituseks.

"See ei ole nii-öelda mälestis, vaid vihje sellele, et hakkame siin koos käima. See on elav objekt, et saaks sellele järjest laienevale Riinimanda kogukonnale üks südamik loodud," ütles skulptuuri "Riinimanda Helin" autor, Urve Uusbergi abikaasa Valter Uusberg.

Riinimanda loomingulisest keskkonnast on välja kasvanud Märt Avandi, Uku Uusberg, Mikk Jürjens, Pärt Uusberg, Kristo Elias, Ursel Tilk ja paljud teised tuntud inimesed. Riinimanda on neile ja ka praegustele lauljatele kui perekond, keda seovad ühised mälestused.

"Mina olen tõesti kuueaastasest poisist peale selles kooris laulnud ja nüüd ema kõrvalt juhatan praegust Riinimandat. Nii et minu elu on see koor ikka väga-väga palju kujundanud," tõdeb koorijuht ja helilooja, Urve Uusbergi poeg Pärt Uusberg.

"Riinimandalaste teed on ühendatult selles helinas, mis jääb kajama siia Raplasse. Minu oma veel alles käib siin Raplas koolis, aga ma arvan, et see on see koolirada ja pärast, kui sa saad vilistlasena käia selles perekonnas kodus," ütleb Riinimanda kooristuudio laulja Tuudur Tilk.

Niisiis pole "Riinimanda Helin" ausammas elavale inimesele, Riinimanda kooriliikumise vedajale Urve Uusbergile. See on ausammas järjepidevusele, märkides kohta, kus ka tulevikus kokku saada.

"Sellist lõpetamise tunnet küll enesel ei ole. Tulevikku ei kontrolli, aga igal juhul see skulptuur või see helin minu jaoks viib ikkagi edasi," ütleb Urve Uusberg ise.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: