Kirjandusfestival Prima Vista kuulutas välja fänniloomingu konkursi võitjad

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Prima Vista Autor/allikas: SILLE ANNUK/PM/SCANPIX BALTICS

Kirjandusfestivali Prima Vista 2020 raames toimus fänniloomingu konkurss, mille raames noored said võimaluse kirjutada oma versioon tuntud kirjandusteostest. Viieliikmeline žürii valis välja parimad tööd, keda premeeritakse septembris Prima Vista festivali raames.

Noorema vanusegrupi parimaks kirjutajaks kuulutati Tartu Kesklinna Kooli esimese klassi õpilane Robin Kärgets looga "Sipsik limusiinis". Vanema vanusegrupi parima kirjutaja tiitel läks 23-astasele Kert Vasemäele, kes saatis võistlusele loo "Hunt, kes teadis ussisõnu: seitse katkendit akadeemilistest tekstidest".  

Robin Kärgetsi puhul kiitis žürii noore kirjutaja oskust tuua Sipsiku lugu tänapäeva. Kert Vasemäe konkursitöö, mis tõi Harry Potteri maailma Eesti oludesse, tõusis teiste hulgas esile veel ka põneva formaadiga. 

Fänniloomingu konkursile, mille eesmärgiks oli anda noortele võimalus teha pisike kummardus armastatud kirjandusteostele ja nende autoritele, esitati 17 tööd, neist 7 nooremas (kuni 10-aastased) ja 10 vanemas (11-26 aastased) vanusegrupis. Noored autorid olid inspiratsioonid saanud Harry Potteri sarja raamatutest, "Sõrmuste isandast", "Headest ennetest", aga ka "Sipsikust", "Jevgeni Oneginist" ning "Tõest ja õigusest".

Lugusid hindas viieliikmeline žürii, kuhu kuulusid kirjanik Reeli Reinaus, kirjanik ja žürii noorim liige Eliis Grigor, Laura Loolaid ulmeajakirjast "Reaktor", pühendunud raamatukogutöötaja Aasa Sulg  ja tudeng ning fänniloomingu tundja Liisa Jaakson.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: