Küsitlus. Kes kardab digikultuuri?

{{1591089720000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Noored võrgus Autor/allikas: Clarisse Croset/Unsplash

Karantiini ajaks kolis kogu kultuur digikanalitesse ning see sundis kõiki osapooli uutmoodi kultuuri kogema. Tallinna Ülikooli Balti Filmi ja Meedia, Kunstide ja Kommunikatsiooni Instituudi (BFM) uurimiskeskus MEDIT koos digikultuuri teema-aasta meeskonnaga koostas küsitluse, millega püütakse välja selgitada Eesti inimeste digikultuuri kasutusviise ja seda, kas karantiinis veedetud ajal oli sellele ka mõju. Kõik on oodatud vastama!

"Eesti digikultuuri areng sai pandeemiast kiirendust juurde ning nüüd on aeg koguda tõendeid Eesti inimeste vajaduste, ootuste ja digikultuuri kasutusviiside kohta, et sellele arengule edaspidi veel hoogu juurde anda," sõnas MEDITi juhataja ja Tallinna Ülikooli meediainnovatsiooni professor Indrek Ibrus. 

Selleks kutsuvad nad kõiki üles jagama kogemusi kultuuri tarbimisest ja tegemisest karantiini aegu. Küsitakse näiteks, millistel sündmustel osaleti, milliseid platvorme eelistati, kuivõrd ise loominguga tegeleti ja kui palju oldi nõus rahaliselt panustama üle veebi vahendatud kultuuri. 

Kogutud info saab osaks aasta lõpus valmivast raportist, mis käsitleb Eesti  digikultuuri hetkeseisu ja lähiminevikku 2020. Ettevõtmine on mõeldud nii  digikultuuriaastat kokku võtma kui pakkuma materjali tulevikusuundade, ennekõike erinevate innovatsioonimeetmete ja kultuuripoliitikate planeerimisel. 

Küsitluse leiab Survey Monkey keskkonnast. Vastamine võtab maksimaalselt seitse minutit ning küsitluses osalenud saavad kutse sügisesele digikultuuriteemalisele  sümpoosionile ning lisaks loositakse välja kümme Vikerkaare digikultuuri-teemalise erinumbri eksemplari.  

2020. aasta nimetas kultuuriministeerium digikultuuri teema-aastaks, mille peakorraldajad on neli organisatsiooni – Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Filmi Instituut, Muinsuskaitseamet ja Eesti Rahvusringhääling. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: