Kunstihoone uueks juhiks saab Paul Aguraiuja

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Paul Aguraiuja. Autor/allikas: Mirjam Vaht

Sihtasutuse Kunstihoone nõukogu valis järgmiseks juhatajaks Paul Aguraiuja. Nõukogu sõnul sai määravaks Aguraiuja tugev vundament kultuurivaldkonnas, juhtimiskogemus ja julge visioon.

"Paul Aguraiuja kasuks otsustamisel sai kaalukeeleks tema tugev vundament kultuurivaldkonnas kombineerituna kaasava juhtimiskogemuse, julge visiooni ning administratiivse võimekusega. Vähetähtis ei olnud ka tema nakatav innukus senine kogemus kunsti kasuks tööle panna," selgitas sihtasutuse nõukogu esimees Maria-Kristiina Soomre.

Aguraiuja on varem eest vedanud kultuuriprojekte ja arendanud kultuurieksporti. Näiteks on ta töötanud teatri NO99 tegevjuhi ja seriaali "Pank" produtsendina, ka on ta viimastel aastatel olnud tegev turundusvaldkonnas.

"Suur rõõm ja au on hakata eest vedama Eesti kultuurimaastiku märgilise tähendusega asutust. Kunstihoone on väga heas seisus, kuraatorid on koostanud tugeva programmi ja meie tegevust hindavad nii kunstnikud kui ka publik," sõnas Aguraiuja.

"Loodan omalt poolt juurde tuua julgust vaadata asjadele erineva nurga alt, suurendada rahvusvahelist koostööd ning annan endast parima, et luua aina ägedamad võimalused meeskonnale ja kunstnikele," lisas ta.

Avalikule juhikonkursile laekus tähtajaks 25 avaldust. Kandidaatide seas oli nii kunstivaldkonna professionaale kui ka teiste elualade esindajaid.

Aguraiuja asub Kunstihoone juhina tööle 8. juunil. Kunstihoone senine juhataja Taaniel Raudsepp töötab alates 15. maist kultuuriministeeriumi kunstide asekantslerina.

Tallinna Kunstihoone on 1934. aastal rajatud kaasaegse kunsti asutus, mille näituseprogrammi näeb kolmes galeriis Tallinna keskväljakul: Kunstihoones, Linnagaleriis ja Kunstihoone Galeriis. Kunstihoone tegeleb kaasaegse kunsti ja tänapäeva ühiskonna küsimustega ning korraldab Eestis ja välismaal igal aastal kokku 15–17 näitust.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: