Kunstnik Okeiko avas oma esimese galeriinäituse

Kunstnik Okeiko loodud nunnud Kukujukud on siiani ilmunud nähtavale tänavakunstis ning dekoratsioonidena festivalidel ja muusikaüritustel, aga kolmapäeval avas kunstnik oma esimese galeriinäituse.

Fahle galerii seintele on jõudnud Okeiko aasiapärase universumi virvendused nii tuntud motiivide ja karakteritena kui ka uudsete edasiarendustena, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Okeiko ise ütles, et püüdis tuua välja oma loomingu erinevaid tahke. Nagu ikka, on kunstniku peamine eesmärk teha vaatajal tuju heaks. See, et osa teoseid kuu aja pärast, kui näitus lõpeb, igaveseks kaovad ehk lihtsalt üle maalitakse, teda kui tänavakunstnikku ei heiduta.

"Need on ongi sellised lihtsad tegelased, rõõmsa näoga, et kui inimene neid kuskil näeb, siis tekitab see heaolutunnet. /.../ Näiteks jaapani keeles nimetatakse neid kavai-tegelasteks. Mitte päris kõik ei ole mul sellised tegelased, aga kavai tähendab ingliskeeles nunnu," rääkis Okeiko.

"Minu põhiidee on väljendada ainult üht - olemasolemise rõõmu. Seda ma püüan kujutada nii erineval viisil, kui see on üldse võimalik," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: