Piltuudis: Estonia kontserdisaalist eemaldati üle poole istmeridadest

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Estonia kontserdisaali on alles jäänud üksikud tooliread Autor/allikas: Signe Vaiknemets

Avalikele üritustele seatud piirangute tõttu on ka Estonia kontserdisaalis tehtud muudatused, mistõttu on saalist välja viidud suur hulk istmeridu.

ERSO juhatuse liige Kristjan Hallik kinnitas ERR-ile, et nad otsustasid saalis ridu vähendada ning korraldada ühe suure sümfooniakontserdi asemel 5. juunil hoopis kaks väiksemate koosseisudega kontserti. "Selline saali ja lava asetus tagab 2+2 reegli täitmise ja annab nii külastajatele kui ka muusikutele võimaluse üksteisest mööduda kokku puutumata"

"Lisaks ei istu kell 19 algava kontserdi "Beethoveni septett" külastajad samadel toolidel kui kell 16 algava kontserdi "Reicha oktett" külastajad," rõhutas Hallik ja mainis, et ka saalist väljumine ei ole tavapärane, vaid toimub sektorite kaupa ja meenutab veidi lennukile minekut. "Kahemeetrise vahe tekitamiseks oli vaja 2/3 tooliridadest saalist eemaldada, ühte ritta paigutame istuma maksimaalselt 8 inimest, igale kontserdile on müügil vaid 80 piletit." 

Lisaks muutunud saaliplaanile kinnitas ERSO sotsiaalmeedias, et kohapeal piletimüüki ei toimu ning saali sisenemisel ning väljumisel palutakse jälgida teenindajate juhiseid. Samuti on kohapeal olemas desinfitseerimisvahendid.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: