Riigikohtu hoones pandi püsti õigusjumalanna skulptuur

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Skulptuur "Justitia" Riigikohtus Autor/allikas: Riigi Kinnisvara AS

Aprillis pandi riigikohtu aatriumisse nn protsendikunsti seaduse raames püsti Vergo Verniku pronksskulptuur, mis kujutab õigusjumalanna Justitiat. Märksõna "Tasakaal" kandnud taies maksis 65 000 eurot.

2019. aasta suvel teatas riigikohus, et kohtuhoone kunstikonkursi võidutöö on Vergo Verniku skulptuur "Tasakaal".

Riigikohtu kunstikonkursi žürii hinnangul on skulptuur ruumi tähistaja ja kohtumõistmise sümbol. Autori sõnul edastab õigusjumalanna hoiak väärikust ja tasakaalu, kus on korraga tunda nii kerget pinget kui ka rahu. Kaalukausid sümboliseerivad tõendite kogumist ja hoolikat kaalumist enne otsuse tegemist.

Kunstiteose ideelahenduse leidmiseks kuulutas Riigi Kinnisvara AS koostöös riigikohtuga 2019. aasta märtsis välja kunstikonkursi. Skulptuur valmis 2020. aasta märtsis. Pronksskulptuuri "Justitia" maksumus ilma käibemaksuta oli 65 000 eurot.

Kunstiteoste tellimise seaduse (KTTS) kohaselt on avalikel hoonetel kohustus tellida rajatavasse ehitisse kunstiteos, mille maksumus moodutab vähemalt ühe protsendi ehitustööde maksumusest. Kunstiteose hind ilma käibemaksuta ei tohi ületata 65 000 eurot.

Kunstiteoste tellimise seadus reguleerib avaliku otstarbega hoone ehitustöödega kaasnevat kunstiteoste tellimise kohustust avaliku ruumi esteetilise rikastamise eesmärgil.

Toimetaja: Helen Heidemann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: