Vabaduse galeriis saab vaadata Toomas Reinu uut akvarellinäitust

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Toomas Rein Autor/allikas: Pressimaterjal

Kuni 1. juulini näeb Tallinnas Vabaduse galeriis arhitekti Toomas Reinu akvarellinäitust "Sünopsis. Akvarellid 1979–2020".

Lisaks arhitektuurile tegeleb Rein ka kunstiga ja on suutnud need valdkonnad omavahel ühendada. Enamikel tema töödel on kujutatud mõnda hoonet – kas ettekujutusliku üldistusena või konkreetsest paigast lähtuvalt. Reinu teostega käib kaasas ka jõuline atmosfäär, kontrastsete pindade võitlus ja kooskõla.

Väljapaneku pooled tööd on tehtud paari viimase aasta jooksul, kolm neist tänavu. Laias laastus võib "Sünopsise" jagada kaheks. Ühel pool on euroopaliku kultuuri hällist, Vahemere maade kultuuripärlitest – nagu näiteks Ateena, Madriid, Toledo, Rooma, Veneetsia, sekka ka Pariis – inspireeritud tõlgendused. Teisel aga koduse Eestimaa maastike ja väikelinnade, isegi aguli interpretatsioonid.

Kui arhitektuuris on Toomas Reinu suur eeskuju olnud soome avangardist Alvar Aalto, siis kunstis, eelkõige akvarellis jätgib ta eelmodernisti, inglise romantismi suurkuju William Turneri kunsti.

Näitusel olevate teoste puhul saab rääkida järjest kasvavast emotsionaalsusest, isegi tundepuhangutest, kuid kujunduses on Rein jäänud endale kindlaks. Ühele kõrgusele tihedalt paigutatud ühes mõõdus teosed annavad väljapanekule ruumiinstallatsiooni väljanägemise.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: