EKKM on peaaegu tagasi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

EKKM
EKKM Autor/allikas: ERR

2020. aasta näitusehooaja esimene näitus, Jevgeni Zolotko ja Uwe Schloeni "Hier Nicht", valmib täna, 12. juunil. Näituse avamiskuupäev on selgumisel.

2019. aasta detsembris alanud olukord "Oleme suletud" on peaaegu läbi. SA Tallinna Kultuurikatlaga märtsis sõlmitud pooleaastane üürileping võimaldas tegelda näitusemaja ohutuse küsimuste ja vajalike korrastustöödega. Praeguseks on tööd selles osas lõppenud, annab muuseum teada.

"Siiski ei võimalda hiljuti lisandunud hoone kasutusotstarbe muutmise kohustus valmivat näitust veel avalikkusele avada. Kasutusotstarbe muutmine on menetlemisel," teatab EKKM.

Jevgeni Zolotko ja Uwe Schloeni "Hier Nicht" (mitte siin), on formaadilt kõike muud kui tavapärane ühisväljapanek. Näitusel on eksponeeritud nii mõlema kunstniku varasemaid töid, nende uusversioone kui spetsiaalselt näituse jaoks loodud teoseid – viimaste hulka kuulub ka kaas-mõttetööna valminud videoteos Salme Duttilt ja Aphra Teslalt.

Näituse lähtepunkt nii mõtteliselt kui ruumiliselt on Zolotko loodud installatsioon 2011. aastal EKKMi esimese Köler Prize'i nominentide näituselt "Üks päev riigiarhiivi töötaja elust". See annab alust kogu näitusetervikut mõtestada kujundlike universaalide nagu "väike inimene" ja "suur keeldumine" kaudu. Näituse pealkiri on laenatud Schloeni varasemast teoste seeriast ning ehkki seosed erinevate päevapoliitiliste ja ühiskondlike olukordadega on kerged tekkima, on "Hier Nicht" näitusena välja kasvanud esmalt ikkagi millestki sügavamale juurdunust – näiteks väikese inimese suurest keeldumisest.

Näitus on EKKMis ülal 2. augustini. EKKMi Põhja puiestee 35 hoone osas käivad läbirääkimised uue pikema üürilepingu osas, mis tagaks EKKMi avaliku tegevuse jätkumise vähemalt 2022. aastani.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: