Arvustus. Kahe ansambli koostööprojekt Deap Lips kõlab kui kahe ansambli koostööprojekt

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Deap Lips Autor/allikas: artisti koduleht

Uus plaat

Deap Lips

"Deap Lips" (Cooking Vinyl)

5/10

The Flaming Lips on üks rahutu, kineetiline kollektiiv. Aja möödudes aeglustumise märke pole ilmutatud, pigem on nad viimase kümnendi jooksul isegi veel produktiivsemaks muutunud. Selle perioodi loomesse mahub nii kontseptuaalset kui vabamat kraami, mitmed plaadid on valminud eri koostööde tulemusel. Nii ka siin – Deap Lips on sulam Lipsist (keda esindavad ninamees Wayne Coyne ja Stephen Drozd) ja 2011. aastal rajatud rockiduost Deap Vally.

Oklahoma eksperimentaalse veteranbändi kosmilist veidrust ja Los Angelese Deap Vally skeletaalset rockikõla ühendab küll liigse tõsiduse ballastist prii olemine, aga muidu erinevad nad küllaltki. Teoorias võiks sellest kooslusest midagi võrsuda, aga kaks tahku pole tervikut moodustanud. Või kui, siis ehk vokaalne pool – Deap Vally; Coyne siin plaadil ei laula -, mis on plaadil Flaming Lipsi satelliidiks muutunud, kuna kõlas domineerib just Lipsi ekstsentriline suurejoonelisus. Kuigi naisvokaal valdavalt Lipsi instrumentaalidel on tore vaheldus, jääb käre nurgelisus, mida Vally panustada võiks, pea täiesti olemata, justkui nad oleks tolle ansambli lavakujundusest tuttavatesse mullidesse lõksu jäänud.

Mõistagi ei pea iga projekt harmooniliselt kõlama, aga Deap Lips jääb teelahkmele ekslema. Mistahes kontseptuaalse kaalu asemel võib kooslus toimida puhtalt sünergia peal ja piiritlemata energiast kasu lõigata, aga seda siit ei leia. Samuti võiks plaat popi suunas triivida, aga selleks pole siinsed palad jällegi piisavalt krabavad ja meeldejäävad. Kuulates võib album otsast lõpuni kulgeda nagu pilvemassiiv või vahukomm ühtegi selget muljet jätmata. Potentsiaalse suuna osas on lootusrikkaim avalugu "Home Thru Hell", kus leiab mõlema ansambli omadusi, mis on kohati koomikslikku või vesternilikku road movie vormi kapseldatud. Praegu on Deap Lips aga i ilma täpita. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: