Maanteemuuseum näitab prügikunsti

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
„MITTE silmist, MITTE meelest“ Autor/allikas: maanteemuuseum

Maanteemuuseumisse jõudis rahvusvaheline prügikunsti näitus "MITTE silmist, MITTE meelest". Piiriülene projekt WasteArt ootab külastajaid kaasaegse kunsti näitusele, mis kutsub üles vaatama prügile kui tuleviku ressursile ja vähendama ühiskonnas toodetava prügi hulka. Näitusega saab tutvuda Eesti Maanteemuuseumis alates 20. juunist.

Näitus juhib tähelepanu liigtarbimisele ning asjaolule, et prügi ei kao kuhugi. See on osa inimkultuurist, mida ei saa silma alt ära sokutada ega olematuks muuta. Prügi on probleemiks ühtaegu nii üksikisikule, organisatsioonidele, tootjatele, valitsusele kui riigile. Seitsmeteistkümnel rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnikul üheksast riigist paluti luua jäätmejaamast ja kohalikelt kogukondadelt pärinevatest materjalidest teosed, mis käsitleksid prügiprobleemi erinevaid tahke.

Näituse autorite eriilmelisi seisukohti ja nägemusi kajastavad ka väljapaneku eksponaadid. Tulemuseks on teosed, mis võtavad sõna viimsepäeva nägemustest, kodanikuallumatuse ning metafüüsiliste mõtisklusteni, kuid ka dokumentaalsete kaadrite ning praktilise lahenduste otsimiseni.

Osalevad kunstnikud: Varvara & Mar (EE), Jacob Kirkegaard (DK), Marta Moorats (EE), Kiwa (EE), Ansis Starks (LV), André Avelãs (NL/PT), "The Laboratory of Microclimates" Annechien Meier & Gert-Jan Gerlach (NL), Johanna Lohrengel (DE) & Gatis Kreicbergs (LV), Ieva Krūmiņa (LV), Geraldine Juárez (SE/MX), Justin Tyler Tate (CA), Willem Boel (BE), Timo Toots (EE), Elena Redaelli (NO/IT).

Näitust "MITTE silmist, MITTE meelest" saab maanteemuuseumis külastada 30. augustini. Näitus on külastajatele tasuta.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: