Sagritsa muuseum läheb suvve ladinarütmide ja pintslitõmmetega

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Rosa Cruz Autor/allikas: EAA

Karepal asuv Kalame talumuuseum, maalikuntsik Richard Sagritsa sünnikodu järgi ka Sagritsa muuseum, pakub suvel võimalusi käeliste tegevuste jaoks ning hingekosutust muusika ja luulega.

Muuseumi suvi algab ladinarütmes, sest 3. juulil on võimalus kuulata Kuubalt pärit, nüüd Eestis elavat lauljannat Rosa Cruzi. Tänaseks on artistilt ilmunud kaks albumit "Cosas del Arte" ja "Abanece", kus leidub bossanova't, funki, flamenco't, latiino-jazz'i, laundžmuusikat ja poppi.

4. juulil ootab huvilisi Tiiu Piiburi õlimaalikursus. Aastast 1999 on kunstnik korraldanud üle 60 maalinäituse. 

Aleksei Shatunov õlimaalikursus toimub 18. juulil. Shatunov on õppinud Eesti Kunstiakadeemias ikoonimaali ja restaureerimist, graafikat ja kunstipedagoogikat.

Akrüülvalamisest saab osa 1. augustil, kui kursust juhendab Kedri Golubov, Eesti kunstnik, kes elas 15 aastat USAs. Seal õppis ta sisekujundust.

Iga kursusega on kaasas materjal ja töövahendid, samuti ka eksursioon muuseumisse, väike kohvipaus ning Richard Sagritsa maalinäituse "Kodupaik" külastus.

31. juulil kõlab Anne-Mai Tevahi luule. Tevahi on kirjutanud mitmeid tekste ja luuletusi erinevate projektide ja etenduste jaoks, näiteks Tartumaa tantsupidu "Hingepuu" ja "Vaba Sada", Peipsi Romantika. Samuti on tema luuletusi viisistatud lauludeks. Aastal 2018 avaldas oma esimese luulekogu "Puudutatav".

Kalame talu oli Selja mõisa kalamehe kodupaik, seega toimub 25. juulil ka Kalalaat, mil muuseumiõuel toimub ka tegevusi lastele ja tehakse giidituure.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: