NUKU teatri kolleegid hindasid parimateks Getter Meresmaa, Anti Kobini ja Jevgeni Moissejenko

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
"Röövel Hotzenplotz". Getter Meresmaa ja Anti Kobin. Autor/allikas: Siim Vahur

NUKU teater tõmbas 68. hooajale joone alla ning jagasid ühisel piknikul Nõmme seikluspargis kolleegipreemiaid. Eriolukorrast tingitud piirangud katkestasid küll märtsi keskpaigast etenduste andmise, kuid hooajal jõuti lavale tuua viis uuslavastust ja anda 382 etendust.

Hooaja jooksul külastas etendusi ligi 60 000 inimest ning NUKU muuseumit väisas ligi 13000 külastajat. Hooaja jooksul esietendus viis uuslavastust, publik valis neist oma lemmikuks Mirko Rajase lavastatud röövlimürgli "Röövel Hotzenplotz", mis esietendus septembris. Seda tiitli Puhas Kuld pälvinud lavastust saab 31. juulist kuni 22. augustini näha vabaõhulavadel üle Eesti.

68. hooajal jõudis lavale veel William Shakespeare'i "Tõrksa taltsutus" (lavastaja Merja Pöyhönen Soomest), eesti muistendil põhinev "Päike, Kuu ja tähed" (lavastaja Polina Stružkova Venemaalt), Ott Kiluski "Vapruse värinad" (lavastaja Kaili Viidas) ja EMTA lavakooli diplomilavastus, August Kitzbergi "Tuulte pöörises" (lavastaja Mihkel Kohava).

Teatri kunstiline juht Mirko Rajas tänas kõiki kolleege loomepanuse ja eesmärgipärase töö eest sel eriskummalisel hooajal. "Teatris töötada on privileeg, kus loominguline kohalolu on kõigi osa, kes teatris töötavad. Meie viis uuslavastust on küll ilus number, kuid kolm sel hooajal esietenduma pidanud lavastust esietenduvad eriolukorra tõttu järgmisel hooajal. Teatris ei ole kellegi jaoks võõras mõrksõna "antud olud" ja nende "antud oludega" tuli kohaneda."

"Oleme saanud kinnitust, et teatriarmastust eriline aeg murda ei suutnud ning vaatajad ootavad vahetuid elamusi ka uuel hooajal," tänas mõistvat ja hoolivat publikut teatrijuht Joonas Tartu.

Hooajale pandi punkt kolleegipreemiate väljakuulutamisega. Lipulaeva ehk parima uuslavastuse tiitli pälvis Ott Kiluski kirjutatud ja Kaili Viidase lavastatud "Vapruse värinad". Sellele lavastusele läks ka tiitel Loov Jõud ehk parimad loomemeeskonna liikmed ning selle said Henry Kõrvits ja Paul Oja lavastuse heliloomingu eest.

Pärli ehk parima naisnäitlejatiitliga pärjati teist hooaega järjest Getter Meresmaa, seekord vanaema rolli eest lavastuses "Röövel Hotzenplotz" ja Tiina rolli eest lavastuses "Vapruse värinad".

Ladvaõun ehk parima meesnäitlejatiitel läks sel hooajal jagamisele. Võrdse arvu hääli said Anti Kobin rollide eest lavastustes "Röövel Hotzenplotz" ja "Päike, Kuu ja tähed" ning Jevgeni Moissejenko Vincentio rolli eest lavastuses "Tõrksa taltsutus".

Maailma Meistri ehk parima kunstniku tiitli pälvis Rosita Raud kunstnikutöö eest nukulavastusele "Tõrksa taltsutus".

Osavnäpp ehk parim töökodade töötaja on alati abivalmis ja teistega arvestavõmbleja Jaanika Simmer. Majavaim ehk parim maja teenindav töötaja on kohviku teenindaja Birgit Ratassepp ning Hall Kardinal ehk parim etendust teenindav töötaja on juba mitmendat korda etenduse juht ja rekvisiitor Liisi Tegelemann.

Töömesilaseks ehk parimaks korraldus- või administratiivtöötajaks valiti teatri kriisiajast läbi loovinud teatrijuht Joonas Tartu.

Lisaks tunnustati hooaja hõivatumaid näitlejaid, kelleks olid Anti Kobin 95 etendusega ning Tiina Tõnis 90 etendusega.

Teater annab tavaliselt üle ka tiitli Pauk Luuavarrest ehk hooaja suurim üllataja, kuid tänavu selleks hääletatud koroonaviirus ja eriolukord sellekohast tunnistust ei saanud. Küll aga avaldati tänu NUKU teatri inimestele kriisiaegse tasakaaluka ja kindlustunnet sisendava tegutsemist eest.

Teater jagab kolleegipreemiaid igal hooajal ja anonüümsel hääletusel osaleb kogu NUKU teatri kollektiiv.

Teatri 69. hooaeg algab Eesti Noorsooteatri nime all 31. juulil, mil minnakse ringreisile Ottfried Preussleri lugudel põhineva lavastusega "Röövel Hotzenplotz" ning esinetakse vabaõhulavadel Eesti erinevais paigus.

"69. hooaja uuslavastuste alusmaterjalid moodustavalt põnevalt kireva rea," ütles Mirko Rajas. "Tõlgime teatrikeelde Priit Pärna koomiksiraamatu ja Betti Alveri luuletuse. Oodata on kaht dramatiseeringut ning üht dokumentaalmaterjalidel põhinevat lavastust. Lavale jõuab ka mitu uut eesti näidendit. Samuti peame repertuaari valides ja külalislavastajaid kutsudes silmas vormilist mitmekesisust, 69. hooaja uuslavastused kasutavad nii nuku-, objekti-, sõna- kui füüsilise teatri väljendusvahendeid."

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: