Pärnu filmifestival kestab tänavu juulist oktoobri lõpuni

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Pärnu filmifestival Autor/allikas: Pressimaterjal

Tavaliselt südasuvel toimunud Pärnu rahvusvaheline dokfilmide festival kulgeb tänavu juulist oktoobrini kord kõrgema, kord madalama lainetusena.

Kuni augusti lõpuni näeb Pärnu uue kunsti muuseumis igal reede õhtul mulluse festivali peaauhinna võitnud dokki "Summa". See on tundeküllane lugu poola filosoofi, poeedi ja kunstniku Andrzej Strumillo elust muinasjutulises taluhäärberis. Kunstisõbrad saavad muuseumis nii enne kui ka pärast filmi nautida ka Strumillo kahekümnest maalist koosnevat sarja "Lend".

Alates 13. juulist kuni 25. juulini näitab festival iga päev varasematel aastatel auhinnatud linateoseid nii Pärnu uue kunsti muuseumis, Heimtali muuseumis kui ka Kondase keskuses Viljandis.

Septembris pühendub festival aga noortele ja ekraanile tulevad viimase aasta parimad tudengifilmid. Nende hindamine toimub koostöös Balti filmi- ja meediakooli dokitudengite ja õppejõududega. Parimate tudengifilmide autorid kutsutakse auhinnagalale oktoobris, kui ekraanile tuleb festivali põhiprogramm. 

Oktoobri kuldsed sügispäevad (12.10.–18.10.2020) on aga festivali kõrglaine. Siis oodatakse Pärnusse külla neid filmiloojaid, kes võtavad vastu aupalku. Samal nädalal võistlevad Eesti Televisioonis ka viis dokki, mis astuvad välja inimõiguste kaitseks kogu maailmas.

XXXIV Pärnu filmifestivali järgmine kõrgnädal (19.10.–25.10.2020) toob
ekraanile parimad teadusfilmid Tartus, Tallinnas ja ka Pärnus. Korraldajad loodavad filmidega mõjutada Eesti poliitikuid, et nad nii riigi kui ka omavalitsuste tasandil arvestaksid rohkem teadlastega ning et poliitilised otsused langetataks võimalikult  teaduspõhiselt.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: