Näitus vaatleb Kreenholmi manufaktuuri ja Narva Aleksandri kiriku seoseid

Narva Aleksandri kirikus avatud rahvusvaheline kunstinäitus "Meie Kreenholm" on pühendatud Kreenholmi manufaktuuri ja Aleksandri kiriku seotusele.

Oma ajastu maailma moodsaima puuvillavabriku Kreenholmi rajaja Johann Ludwig Knoop oli ka 5000 inimesele mõeldud Aleksandri kiriku ehitamise finantseerija, vahendas "Aktuaalne kaamera".

EELK Narva Maarja koguduse ja MTÜ Art Republika Krenholmia korraldatud näitusel osalevad Eesti, Läti, Leedu ja Venemaa kunstnikud ning fotograafid.

"Näituse eesmärk on elavdada mälestusi Kreenholmist, sest Narva Aleksandri kirik on lahutamatu osa Kreenholmi ajaloost. Võib öelda, et oleme seda eesmärki saavutamas, sest näituse vastu on suur huvi nii narvalaste kui ka Narva külaliste seas. Või öelda, et me tegeleme Kreenholmile kunstilise brändi loomisega. Toome näituse kaudu taas esile Kreeholmi suure tähtsuse nii ajaloolises kui ka funktsionaalses tähenduses," selgitas Narva Maarja koguduse õpetaja Vladimir Batuhtin.

Näitus on avatud septembrikuu lõpuni.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: