Kino Sõprus uue tegevjuhina asub tööle Ivar Murd ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kino Sõprus omanik Indrek Kasela ja uus tegevjuht Ivar Murd Autor/allikas: Taavi Arus

Alates juuli keskpaigast asub kino Sõprus tegevjuhi amatikohale Ivar Murd. Ta on varasemalt filmivaldkonnas tegev produtsent, stsenarist ja režissöör. Aastal 2017 esilinastus tema esimene dokumentaalfilm "Tuhamäed". Lisaks on Ivar igasuvise rahvusvahelise muusikafestivali "Mägede Hääl" peakorraldaja.

Ivar meenutab, et väiksena oli tema esimene meeldejääv kinoskäik just kino Sõprus külastus Tallinnas. "Käisime vaatamas filmi "Lõvikuningas" ja see on jätnud minu mällu erilise pildi. Olin varemgi kinos käinud, kuid teisi kinosid ei mäleta. Kino Sõprus oli ja on minu silmis Päris Kino," rääkis ta.

Kino omanik Indrek Kasela ütles, et Kristel Lipand, kes on Kino Sõprust juhtinud viimased 10 aastat ja teinud sellest kinost sellise nagu me teda täna tunneme, otsustas teenitult aja maha võtta ning hoolitseb nüüd oma mesilaste eest. "Kristel ja kollektiiv leidsid uue juhi Ivari näol. Hea on näha, et Ivaril on sama entusiasm kui meil, kes me seda kino 10 aastat tagasi taasavasime ning tegime temast olulise märgi Eesti kultuurimaastikul. Eelmine aasta käis meil üle 65000 vaataja ja aasta algas samuti rekordiliselt," lisas Indrek Kasela. "Hea meel on ka selle üle, et peale koroonat olime esimene kino, kes oma uksed avas ning publik oli taas meil saalides. Ivari filmitaust tuleb kindlasti kasuks meie järgmisel arenguetapil ning ma ise juba ootan väga tema väljapakutud uusi projekte ja filmivalikut meie ekraanidel," rääkis Kasela.

Ivar Murd soovib uue tegevjuhina rakendada oma seniseid töökogemusi rahvusvaheliste filmiprojektide ja muusikafestivali juures just Sõpruse kino arengusse. "Soovin kindlasti jätkata ja arendada Sõpruse seniseid partnersuhteid ning jätkata uute partnersuhete väljatöötamist," ütles ta. "Kindlasti on üheks märksõnaks ja püüdluseks välja mõelda uusi ristmeedia turundusvõimalusi, et suurendada kinoskäidavat publikut".

Kino Sõprus rõõmustab filmisõpru juba aastast 1955 ning aastast 2010 vastutab kino opereerimise eest ka filmide maaletoojana tegutsev MTÜ Must Käsi. Tegemist on vanima seintegutseva kinoga Eestis.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: