Kuuldemängude festivali publiku lemmikuks valiti Martin Alguse "Laviin" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kuuldemängude festival Klassikaraadios

Klassikaraadios lõppes esmakordne kuuldemängude festival, mille kavast said oma lemmiku poolt hääletada ka kuulajad. Publiku lemmikuks osutus Martin Alguse kuuldemäng "Laviin" Tõnu Ojaga peaosas.

Kuuldemängude festivali kava koostas ERR-i arhiivi salvestistest Raadioteatri toimetaja ja teatriekspert Pille-Riin Purje. Juuli teisel nädalal raadioeetris toimunud festivali kavas oli Franz Hieseli "Mida arvate teie Irma Preinist?", Martin Alguse "Laviin", Jim Ashilevi "Godzilla", Ervin Õunapuu "Õhtueine Emmauses", Grzegorz Walczaki "Kaktus", Eeva Pargi "Varipruut", Piret Jaaksi "Aasta pärast" ja Wolfgang Baueri "Dream Jockey". Purje sõnul iseloomustasid programmi must huumor, sarkasm, nihked, grotesk ja sürreaalsus.

Festivali raames toimus Klassikaraadio kodulehel hääletus, kus publik sai valida enda lemmiku festivali programmist. Raadiokuulajad valisid esikolmikusse Martin Alguse kuuldemängu "Laviin", Franz Hieseli "Mida arvate teie Irma Preinist?" ja Ervin Õunapuu "Õhtueine Emmauses". Samad kuuldemängud kuuluvad ka Klassikraadio järelkuulatuimate saadete hulka, kokku on kodulehel kuuldemänge kuulatud ligi 4000 korda.

Martin Alguse "Laviin" on lugu keskealisest edukast eesti mehest, kes viibib suusapuhkusel, kui teda tabab looduskatastroof. Ainsaks ühenduseks välisilmaga on tühjeneva akuga mobiiltelefon. Peaosas on Tõnu Oja, kes pälvis 2010. aastal selle rolli eest Raadioteatri näitlejaauhinna.

Kõigi osalenute vahel loositi välja kolm auhinnakomplekti, mille panid kokku Jupiter, Raadioteater ja Klassikaraadio. Loosi tahtel saavad auhinnad Heli Tamm, Ülle Arbma ja Erkki Tõppan. Klassikaraadio võtab võitjatega ühendust.

Kõik kuuldemängud on järelkuulatavad Klassikaraadio kodulehel ja veebikanalis Jupiter.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: