"Paljasjalgne keiser" uue Euroopa eesotsas

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Film "Paljasjalgne keiser" Autor/allikas: kaader filmist

Muutuvas Euroopas otsitakse sobivat tulevikku 17. juulil kinodesse jõudvas poliitilises satiiris "Paljasjalgne keiser" (The Barefoot Emperor).

Belglaste kuningas, kelle riik on küll ühise Euroopa keskmes, kuid samaaegselt konfliktialdis rahvuste rägastikus, peab hullumeelsete plaanide keskel säilitama selge mõistuse.

Belglaste kuningas Nicolas III on oma kaaskonnaga jõudnud Sarajevosse, kus kohalikud harrastusnäitlejad parasjagu Franz Ferdinandi atendaati etendavad. Pihta saab hoopis Belgia kroonitud pea ja nii ärkabki kodumaale tõtanud monarh Tito suveresidentsis muust maailmast ära lõigatud Horvaatia saarel. Tito kuulsate külaliste ja nende magamistubade järgi nime saanud patsiendina ootab nüüdsest Brežnevi nime kandvat vigastatud kuningat sundpuhkus sanatooriumis, kus doktor Krolli juhtimisel luuakse uut Euroopat - aitab Brüsseli taktikepi järgi tantsimisest! Kuid uus riik, Nova Europa, vajab keisrit. Kas selleks sobib töötuks jäänud vaikiv Nicolas?

Režissööridepaar Jessica Woodworth ja Peter Brosens jätkavad 2016. aastal filmis "Belglaste kuningas" alustatud seiklust vaikiva Nicolas III ja tema kaaskonnaga. Siis sattus belglaste delegatsioon Istanbulis tuhapilve tõttu vangi ning pidi ette võtma kodutee läbi Euroopa. Erinevalt toonasest road-trip'ist toimub seekordne kulgemine piiratud alal. Režissööride sõnul puudub "Paljasjalgses keisris" road, see-eest on trip vägagi olemas. Horvaatia Brijuni saarestikus paiknevas sanatooriumis etenduv düstoopia uue keisririigi loomisest on kui kommentaar praegusele Euroopale.

Woodworth ja Brosens küsivadki oma filmis – Miks on nii lihtne hirmutada? Miks on nii ruttu võimalik viha õhutada? Miks unustatakse nii kiiresti mineviku õppetunnid? Kas filmi kuninglik peaosaline on piisavalt vapper, et tegutseda?

Lisaks "Belglaste kuningast" tuntud peategelastele, keda kehastavad Belgia näitlejad Peter Van den Begin, Lucie Debay, Bruno Georis ja Titus De Voogdt, on seekordsesse näitlejaansamblisse lisandunud üks parimaid psühhopaatide kehastajaid Udo Kier ning kuulsa filmilooja tütar Geraldine Chaplin. Meenutades oma isa 80 aasta tagust poliitilist satiiri "Suur diktaator", on Chaplin siiani veendunud, et inimkonna parim relv on huumor.

Mullu Toronto filmifestivalil esilinastunud ja ka Tallinnas Pimedate Ööde "Filmifestivali kavas olnud "Paljasjalgne keiser" on kui suvepuhkus sellises seltskonnas, kus kõik peale sinu on ära pööranud," ütles filmi levitaja.

Ühele Euroopa filmile kohaselt valitseb "Paljasjalgses keisris" tõeline keelte paabel – kõlavad inglise, prantsuse, flaami ja saksa keel, lisaks ohtralt imekaunist klassikalist muusikat ja eksootiliste loomade hääli.

Film on kinodes alates 17. juulist.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: