Marion Melnik: aplaus on lauljale kui vitamiin

Foto: Klassikaraadio

Katariina kirikus algab 16. juulil suveooperi festival, kus saab kaheteistkümnel õhtul kuulata maailmakuulsat ooperimuusikat kodumaiste muusikute esituses. Teiste hulgas astub üles ka lauljatar Marion Melnik, kes klassikaraadio saates "Suveduur" rääkis esitusele tulevast repertuaarist, laulja tööst ning muusiku elust.

Koroonakevad on laulja pannud igatsema elava muusika järele. "Veebikontserte tegin sel ajal palju, kuid nüüd, kui sain esimese esinemise päris publiku ees teha, siis võin kinnitada, et tunne oli ikka hoopis midagi muud," rääkis ta ja tõdes, et esimene kontsert pärast koroonakevadet oli tema jaoks suur sündmus.

Marion Melnikul on oma bränd PopUp Soprano. "Selle brändi loomisel oli mul kaks mõtet. PopUp võiks tähendada seda, et saan tulla kohale soovitud paikadesse ning Pop viitab sellele, et minu repertuaar on mitmekülgne ja laulan näiteks ka Sarah Brightmani ja Andrea Bocelli muusikat," rääkis ta ja lisas, et oma brändi kaudu on tal tööd palju ning aplausi, mis Melniku sõnul on laulja vitamiin, on ta kuulda saanud rohkesti.

2020. aastal teatas laulja sotsiaalmeedia kaudu publikule enda raskest diagnoosist – polüskleroosist. "Elame sellisel ajal, mil mul tundub, et kõik on nii avanenud ja igaüks saab olla see, kes ta on. See haigus on osa minust ja minu pere ning sõbrad on sellest teadlikud juba pikemat aega. Pidin minema Saksamaale võistlustele, kuid siis sain diagnoosi ning kõik pandi pausile," rääkis Melnik, kuid tõdes, et haigus ei takista, vaid natukene piirab tema elu.

"Muusika ja laulmine on minu jaoks teraapia ning see hoiab mind rasketel hetkedel õigel kursil," lausus ta.

Lapsepõlves, täpsemalt siis, kui ta oli 10. aastane, tuli laulja ellu Eri Klas. "See oli minu jaoks suur elumuutus. Enne teda elasime väikeses linnas, kus olid mu sõbrad. Tema tulekuga kolisime Helsingisse ning seal avanes mulle täiesti uus maailm," meenutas ta ja tõdes, et tänu Eri Klasi tulekuga, avanes talle ka klassikalise muusika tee. Oma klassikalise muusika teekonda alustas ta Soome Rahvusooperi lastekoorist.

15. ja 16. juulil ootavad lauljat ees esietendused suveooperil, mis leiab aset Tallinnas asuvas Katariina kirikus. "Suveooper toob inimesteni repertuaari, mis pakub ooperiklassika pärle. Esinen koos metsosopran Anna-Liisa Pillakuga ja bariton Aleksander Ardeniga."

Pille Lille Muusikute Fondi suveooperi festival leiab aset 16. juuli kuni 28. august.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Allikas: "Suveduur"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: