Tunnustatud kooridirigendi Edward Caswelli juhatatud kontserdil kõlab Arvo Pärdi muusika

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Voces Tallinn Autor/allikas: Yoel Levy

Rahvusvaheliselt tunnustatud kooridirigent Edward Caswell, Eesti Aasta Koorimuusika Plaadi 2019 laureaat Voces Tallinn ja barokkansambel Floridante annavad 28. ja 29. augustil Eestis kaks kontserti. Kavas on Arvo Pärdi, Heinrich Schützi ja Jacob Obrechti vaimulik muusika.

William Byrd kaasaegne kooriteos "Great Service" on kirjutatud Kuninganna Elizabeth I valitsemisajal ning seda peetakse tänaseni anglikaani kiriku vaimuliku muusika kroonijuveeliks. Kontserdil tuleb ettekandele teose lõpuosa "Magnificat and Nunc Dimittis".

Eesti heliloojalt Arvo Pärdilt on kavasse põimitud osad teosest "7 Magnificat-antifoni", mille iga osa eraldi kujutab neitsi Maarja ülistuslaulu.

Kontserdid on pühendatud Arvo Pärdi 85. sünnipäevale.

Edward Caswell on kooridirigendina aktiivne üle Euroopa – ta teeb koostööd Madalmaade Raadio Kooriga ja dirigentide Kenneth Montgomery, Hans Grafi, Masaaki Suzuki ja James Gaffiganiga, samuti Riccardo Chailly ja Hollandi Kuningliku Kontserdimaja Orkestriga, Bernard Haitinkiga ja Euroopa Kammerorkestriga. Lisaks kollektiividega BBC Singers, SWR Vokalensemble, NDR Choir, MDR Rundfunkchoir, WDR Rundfunkchoir Köln, Bamberg Symphony Choir, Danish National Choir, Collegium Vocale Gent. Caswell annab regulaarselt meistrikursusi ning ta on Briti Koorijuhtide Liidu nõukogu liige ja esindaja.

Kammerkoor Voces Tallinn (asutatud 1999) - eesmärgiks on keerulised väljakutsed klassikalise koorimuusika valdkonnas ning väga olulisel kohal koori tegevuses on vokaalsuurvormide esitamine. Koori repertuaar hõlmab kogu lääne muusikalugu – ulatudes vanamuusikast (Tallis, Victoria, Palestrina) nüüdisheliloojate uudisteosteni (Holten, Tulev, Tulve, Seppar, Steiner, Krigul) – ja sisaldab olulist osa maailma koorimuusika klassikast. Jaanuaris 2020 pälvis Voces Tallinna ja USA dirigendi David Puderbaughi plaat "A Black Birch in Winter" (2019) Eesti Aasta Koorimuusika Plaadi 2019 auhinna. 2015. aastal pälvis kollektiiv Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia kõrgetasemeliste kontsertide korraldamise eest. Voces Tallinn teeb koostööd erinevate rahvusvaheliste solistide ja dirigentidega, koori kunstiline nõustaja on Risto Joost.

Barokkansambel Floridante (asutatud 2014) - ühendab Eesti muusikuid, kel süvendatud huvi varase repertuaari esitamise vastu. Ajaloolistel pillidel mängiva ansambli missiooniks on tuua hästituntud saksa kõrgbaroki kõrval Eesti kuulajani head muusikat, mille loomisaeg jääb 16. ja 18. sajandi vahele. Muuhulgas on Floridante koostöös Eesti Rahvusraamatukoguga ettekandele toonud siinmail 19. sajandil tegutsenud baltisaksa mõisnike laululoomingut. Floridante on esinenud erinevates koosseisudes arvukatel Eesti ja Euroopa festivalidel ning tegeleb ka varase muusika kontsertide korraldamisega.

Kontserdid toimuvad 28. augustil Tartu Jaani kirikus ja 29. augustil Tallinna Jaani kirikus.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: