Kristi Mühling: Eesti kannel teeb maailmas ilma

Eestisse on meie originaalset rahvuspilli kannelt saabunud õppima jaapanlanna Sakiko Ishii. Koos tema kandlemängija ja õppejõu Kristi Mühlinguga rääkisid nad suvises Ringvaates, mis teeb kandle nii eriliseks ja miks pakub see laiale maailmale huvi.

 "Kannel on Eesti päritoluga originaalne pill. See, mida meie mängime, on tegelikult edasiarendatud kromaatiline kannel, mille peal saab mängida väga erinevat muusikat. Eestlastel on kandlest üldiselt pigem piiratletud käsitlus, kuid kromaatiline kannel nii piiratud võimalustega ei ole," rääkis Mühling ja tõdes, et tegelikult saab kromaatilise kandle peal mängida klassikalist muusikat, nüüdismuusikat, popmuusikat ja barokkmuusikat.

Jaapanlanna Sakiko Ishii, kes on Eestis viibinud neli aastat, on võtnud enda eesmärgiks ära õppida kannel. "Mulle väga meeldib Eesti ja tahtsin siin kandlemängu selgeks saada. Eesti muusikast meeldib mulle näiteks Arvo Pärt ja Eesti rahvamuusika," rääkis ta.

"Kui mind viivad kontsertreisid välismaale, siis kogen väga suurt huvi kandle vastu. Olen kogenud seda, kui palju kannel võib anda soojust ning kogemus näitab, et Jaapani kultuuris on midagi, mis loob eeldused kandleesteetika vastuvõtmiseks," meenutas kandlemängija Mühling ja lisas, et ka näiteks Iraani publik tundis suurt huvi meie kandle vastu.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Allikas: Ringvaade

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: