Kirikufondi annetused kasvasid aastaga kümnekordseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Aleksandri kiriku välisvaade. Autor/allikas: Kultuuriministeerium

Annetused Kirikufondile kasvasid möödunud aastal võrreldes 2018. aastaga kümme korda 163 727 euroni. Eelmise aasta põhitoetus 151 711 eurot läks Narva Aleksandri kiriku renoveerimiseks. Tänavu kogub fond lisaks Narva Aleksandri kirikule toetusi muuhulgas Tartu Maarja, Paldiski Nikolai ja Tõstamaa Maarja kirikute taastamiseks.

 "Usun, et samamoodi jätkates teeme aja jooksul kõik Eestimaa kirikud korda nii, nagu nad seda väärivad," rääkis Kirikufondi nõukogu liige, EELK peapiiskop Urmas Viilma. "Annetajate panus on kirikuhoonetele hindamatu ja tänast ettevõtmist meenutavad tänuga veel ka järgmised põlved, kellele pühakojad kaunitena säilivad, selle asemel, et laguneda. Möödunud aasta oli meie jaoks hoovõtu aasta. Kutsun kõiki üles kirikute taastamisse panustama, sest üheskoos suudame meile usaldatud pärandit tulevastele põlvedele edasi anda."

"Oleme järjepanu andnud osa teenitud kasumist ja tuludest ühiskonnale tagasi, pidades silmas kogukonna arengut ja heaolu," sõnas Alexela Groupi suuromanik, Kirikufondi nõukogu liige ja toetaja Heiti Hääl. "Palju oleme panustanud Narva Aleksandri kirikusse, mis on Narva linna kogukondlikku elu keskus ja sümbol, kiriku toetamine on meie jaoks väga oluline. Tunamullu tegime videoinstallatsiooni "Taevas Narva kohal" ja oleme leidnud muidki viise, mis aitavad kogudustel oma tegevuseks lisarahastust leida. Lisaks meie kontsernile on algatusega tänaseks liitunud palju häid annetajaid," lisas ta.

"Kirikfondi tulud olid eelmisel aastal 163 727 eurot, aasta varem, mis oli ühtlasi fondi asutamise aasta, 17 774 eurot – seega on fond aastaga kõvasti hoogu kogunud," rääkis Kirikufondi nõukogu esimees Indrek Laul.

"Tänavu on meil olnud kaks suuremat kampaaniat – püsiannetuste kampaania "Sajandi pakkumine" ning Ott Leplandi heategevuslik kirikukontsertide sari "Taevas puutub maad", mis oli edukas. Kindlasti tuleb ka aastalõpukampaania, sest just jõulud on ristirahva jaoks aeg, mil soovitakse kõige enam head teha ja annetada," lisas Laul.

"Fondi jaoks on kõige olulisem kaasata püsiannetajaid, kes toetavad iga kuu näiteks 10 euroga," rääkis Kirikufondi tegevjuht Katri Gailit. "Püsiannetajad võimaldavad meil pikemas perspektiivis korda teha kõik Eesti 250 sakraalhoonet, millest enamus on kirikud, ning pakkuda ka hingehoidu Eesti inimestele. Eesti kirikud on meie vaimse kultuuri südamed. Paljudes maapiirkondades on kirik mõisa kõrval ainus vana hoone, mis räägib meile meie esivanemate lugu. Peame seda kultuuri hoidma ja edasi andma. Me täname kõiki annetajaid ja usume, et tänaseks saavutatu on alles algus."

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: