Setomaal toimus 18. korda Rikka Ivvani pillilaager

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Rikka Ivvani pillilaager Autor/allikas: Grethe Rõõm

Pühapäeva õhtul kogunes üle 40 lapse ja noore Setomaale Küllätüvä külla, et osaleda 18. korda toimuvas Rikka Ivvani pillilaagris.

Viie päeva jooksul õppisid pillihuvilised 143-aasta vanuseses traditsioonilises seto talus mängima nii kannelt, karmoškat, lõõtsa, viiulit kui ka kitarri. Lisaks tuntud pilliõpetajatele andsid tunde ka noored pillimehed ansamblist Lõõtsavägilased.

Peale pillimängu tehti laagris muidki tegevusi – näiteks toimusid mitmed sportlikud mängud, paelapunumine, joonistamine ja autolahvka külastus. Õhtuti tantsiti ja kuulati Merca setokeelseid muinasjutte. Tegevusi aitasid läbi viia laagri vabatahtlikud.

Juba mitmel aastal on osavõtjaid olnud lisaks Seto- ja Võromaale ka mujalt Eestist ning kaugemaltki. Tallinnas elav Marten Joonas Ruut osales laagris juba 11. korda. Tema sõnul teeb laagri eriliseks mõnus seltskond ja keskkond, samuti saab juurde nii uusi sõpru kui ka õppida uusi pillilugusid.

Pillilaager lõppes sel reedel laagri lõppkontserdiga talu õuel, kus äsja õpitud pillilugudega esinesid kõik laagris osalenud lapsed. Mõnele oli see üldse esimene kord pillimänguga publiku ees esineda.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: