Tallinna keskraamatukogu raamatutäikal otsis uut omanikku ligi 3000 teost

Lähipäevadeks lubatud vihmased suvepäevad on ideaalsed raamatute lugemiseks. Mitmed vähemloetavaks muutunud raamatud leidsidki endale tänasel Tallinna Keskraamatukogu raamatutäikal uue omaniku.

Kui varem on raamatutäikal olnud müügil keskmiselt 2000 raamatut, siis seekord oli uudistajatele ostmiseks välja pandud ligi 3000 teost, vahendas "Aktuaane kaamera".

"Me müüme raamatuid, mida meil on liigses eksemplaarsuses ehk neid on liiga palju ja riiulitele ei mahu lihtsalt ära. Ja siis paar-kolm eksemplari ühest raamatust tavaliselt paneme müüki ja nende raamatute müügist saadud tulu läheb uute raamatute ostmiseks," selgitas keskraamatukogu eestikeelse kirjanduse osakonna juhataja Tiina Põldmaa.

Kõige populaarsemad teemad on ajalugu, elulood, kirjandusteadus ja psühholoogia.

"Enamasti ma näen, et eelistatakse ka selliseid teemasid ja selliseid raamatuid endale koju osta, mille sisu ei aegu. Teadmiskirjandust ostetakse veidi rohkem kui ilukirjandust, aga ilukirjandust ka ikkagi. Lastekirjandus on alati väga populaarne. Praegu ma nägin ka, et julgelt kõik ostavad," ütles Põldmaa.

Tallinnas toimuv raamatutäika meelitas külalisi ka teistest linnadest. Näiteks sõitis Tanel raamatuid uudistama Tartust.

"Ma pean ütlema, et on natukene keeruline siia tulla küll ja tegelikult lõppkokkuvõttes on see haigus. Varsti kolin mina välja, aga raamatud jäävad, nii et võib öelda, et ma elan nagu raamatukogus põhiliselt," rääkis ta.

Nii mõnigi külastaja tuli täikale vaid uudistama. Samas oli ka neid, kellel oli kindel soov või žanr, millest raamatuid leida.

"Leidsin selle "Ma nägin Königsbergi suremas". See on selline teema, mis ei ole mulle tuttav. Siis ma vaatan võib-olla mõned elulood. Ja üks asi on veel kriminaalkirjandus, mis mind huvitab," rääkis Helve.

"Kuna hobiks on rahvatants, siis ma olen leidnud rahvatantsu pildimaterjali, üldse ajaloolist kirjandust ja natukene lapsele füüsikat," rääkis Riho.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: