Pärnu portselanimaalijad ja pitsimeistrid panid parimad tööd näitusele

Foto: ERR

Pärnus Nooruse majas käivad koos väga erinevate huvidega inimesed. 27-aastane portselanimaalijate selts Lüster pani oma parimatest töödest näituse välja, mõnevõrra noorem pitsistuudio ei tahtnud samuti maha jääda.

Portselanimaalijate seltsi Lüster liikmete tööd on kaunid, neid ostetakse meelsasti, aga tegijad jätavad kõige õnnestunumad tööd siiski alles, et endalgi oleks, mida meenutada ja teistele näidata, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Selts korraldab oma liikmete töödest näitusi kaks korda aastas, ka on ellu kutsutud Pärnu portselanipäevad, kus käivad koos Eesti harrastusportselanimaalijad.

Seltsi liikmete töid on eksponeeritud Soome portselanimaalijate ajakirjas PosliiniPLUS, mida loetakse 30 riigis.

Võib arvata, et seltsis käivad koos kunsti õppinud inimesed. Selgub aga, et see pole üldse nii.

"Ei. Seda ma olen kogu aeg toonitanud, et inimene ei tea ise, millised anded tema sees on. Meil on ainult üks õppinud joonistaja, üldiselt kõik alustavad minu targal juhtimisel. Ja sealt tulevad need anded inimestes välja. Nad ise on üllatunud, nad imetlevad, et nad on selleks võimelised olnud. Ja ma peaks ütlema seda, et käeline tegevus koos mõtlemisega, eriti kõrgemas eas inimestel, aitab vältida skleroosi kui ka muid halbu mõtteid," rääkis Lüstri juht Mai Kolossova.

Pärnu pitsistuudio saab sügisel 20-aastaseks ja selle tegevuses mängib olulist rolli see, et meie rahvarõivastel kasutatakse palju pitsi.

Rahvarõivaid tahab igaüks endale ise teha ja nii on vaja oskusi, kuidas pits valmis saab.

"Eks nüüd rahvariietel on väga palju niplispitsi ja siis ongi, et inimesed tahavad rahvariideid omale teha ja siis ikkagi huvituvad ka sellest, et on niplispits ja siis vaadatakse vastavalt piirkonnale. Pärnul on oma tegijad, Tartul, igal piirkonnal oma tegijad ja siis pöördutaksegi nende poole," rääkis Pärnu pitsistuudio juht Birgit Pere.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: