Noored tegid nädalaga "Libahundi"

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
"Libahunt" Autor/allikas: Eesti Noorte Muusikaliteater

Eesti Noorte Muusikaliteater toob 12. augustil lavale NUKU teatris menukaks saanud Tiit Kikase ja Jaagup Kreemi originaalmuusikali "Libahunt". Türi Kultuurikeskuse versioon valmis seitsme proovipäevaga.

Muusikalis "Libahunt" astuvad üles tänavuse Eesti Laulu konkursil teise koha saanud laulja Jaagup Tuisk, Eesti Laulu poolfinalist Janet Vavilov, teatrite Vanemuine ja Rahvusooper Estonia külalisnäitleja Kärt Anton, tüdrukutebändi Little Mess liige Johanna-Elise Kabel ning ka tuntud tantsija ja koreograaf Eghert-Sören Nõmm. Lavastaja ja kunstnik on Kaarel Orumägi, kelle jaoks on "Libahunt" juba üheksas lavastus Eesti Noorte Muusikaliteatri laval.

"Olime kurvad, kui pidime tõdema, et koroonaviiruse tõttu jääb sel aastal üks muusikalisuvi Türil vahele. Paljude noorte osalejate ning krooniliste muusikalifännide jaoks on see üks suve tippsündmusi. Arutletud ja kaalutud sai üht ning teistpidi, kuid hinge jäi kriipima üks - kui riigi poolt on nüüdseks lubatud teatrietendusi korraldada, siis miks me võtame võimaluse näitlejatelt ning publikult siiski kultuuri teha ja nautida," sõnas Eesti Noorte Muusikaliteatri looja ning kunstiline juht Kaarel Orumägi.

Orumägi leiab, et inimesed tahavad teatrisse minna ja kodust välja saada ning lubab, et teater teeb omalt poolt kõik võimaliku, et publikul ja näitlejatel oleks etenduste vältel turvaline ning mugav.

"Koroonaviirus ei pruugi meie hulgast enam kaduda ning kui ta ka hajub, siis kartus võib jääda nii mõnekski ajaks. Nüüd peame me õppima sellega elama nii kodus, tänaval kui ka teatrisaalis. Kui me suudame üksteist austada ja haigena mitte teatrisse tulla, oleme me kõik ära teeninud ühe lõbusa, energilise, efektse, salapärase ja kauni teatrietenduse. Kõike seda muusikal "Libahunt" augustikuus Türi Kultuurikeskuses pakubki".

Muusikal "Libahunt" on Tiit Kikase ja Jaagup Kreemi nägemus August Kitzbergi näidendist. Armastus kolme noore vahel, võõra rahva mõistmine ja omaksvõtt ning igatsus millegi kauge, kuid ilusama järele on igikestvad teemad.

Eesti Noorte Muusikaliteater on noorte omaalgatuslik projektiteater, mille missioon on anda kõigile Eestis elavatele andekatele noortele lavakogemust, julgust, eneseväljendusvõimalust ja inspiratsiooni. Tänaseks on Eesti Noorte Muusikaliteater lavale toonud 8 muusikali, kus on mänginud kokku ligi 200 andekat noort üle Eesti. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: