Jelena Skulskaja tähistab ümmargust sünnipäeva uue teosega

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Jelena Skulskaja Autor/allikas: ERR

Vene tippkirjanik Eestis Jelena Skulskaja avaldas äsja nii vene kui eesti keeles uue raamatu "Simson lahkub juuksuri juurest". Autor esitleb raamatut oma 70. sünnipäeval, 8. augustil Tallinnas Harju tänava raamatupoes Raamatukoi.

"Simson lahkub juuksuri juurest" räägib sellest, kuidas Piibli Simson, kelle võitmatu jõud peitus tema juustes, armus Delilasse, kes uuris välja ta saladuse ning paljastas selle vilistidele. Simsoni palmikud lõigati maha.

Skulskaja raamat aga ei räägi minevikust, vaid pigem tulevikust: siin käib ettevalmistus tuumasõjaks kahe riigi vahel, mis meenutavad Eestit ja Venemaad. Teadlased pakuvad välja kõige fantastilisemaid projekte inimkonna päästmiseks. Ometi ei kujuta raamat endast antiutoopiat ega satiiri, vaid palju inimlikumaid nähtusi: huumor, lüürika, armastus. Sõjatandri asemel asume me hoopis teatris, kus valge saab mustaks ning must valgeks.

"Skulskaja on pälvinud mitmeid märkimisväärseid kirjandusauhindu," ütles raamatu välja andnud kuulehe KesKus peatoimetaja Juku-Kalle Raid. "Näiteks on ta kolmekordne kultuurkapitali preemia laureaat, Vene Bookeri laureaat, rahvusvahelise Vene preemia saaja jne. Muuseas usaldas president Toomas Hendrik Ilves talle valgetähe ordeni, kes kirjutas oma raamatus, et Jelena on üks neljast tema lemmikust vene kirjanikust."

Skulskaja uue raamatu pani eesti keelde Ingrid Velbaum-Staub ning selle kujundas Enaber Surdna.

Raamatut esitletakse autori 70. juubelil, 8. augustil kell 16 Tallinnas, Harju tänava raamatupoes Raamatukoi, kuhu on oodatudkõik huvilised. 9. augustil kell 14 etendub kirjanike maja Musta laega saalis (Harju 1) Skulskaja lavastatud "Othello maskeraad – häda mõistuse pärast".

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: