Indrek Taalmaa: etenduse ajal enam köhatusi ei kuule

Foto: ERR

Näitleja Indrek Taalmaa, kellel on koos Egon Nuteriga käimas lavastuse "Soolo kahele" etendused Kolga mõisas, märkis, et on tajunud võrreldes koroonakriisi-eelse ajaga teatud muutust ka publikus – saalis ei ole enam köhatusi.

"Kuidagi terved inimesed on saali tulnud. Näiteks ei ole etenduse ajal enam köhatusi. Kui see oli enne koroonakriisi tavaline, siis praegu on saalis haudvaikus. Naeravad ikka, aga köhatusi ei ole. Aga käsi suu ees naeravad," rääkis Taalmaa "Vikerhommikus".

Lavastust käivad tema hinnangul pigem vaatamas keskealised, 40–60aastased inimesed. Taalmaa märkis, et nad võtavad publikust inimesi ka väga hea meelega oma mängu.

"Selles mõttes on Stanislavski neljanda seina kaotamine väga huvitav kogemus." Samas kinnitas ta, et Eesti publik on lavastusse kaasamise osas väga pelglik. "Kui sa vaatad Ameerika püstijalakomöödiat, siis seal on inimesed altimad kaasa tulema." Ta lisas, et publiku kaasamine ei ole siiski selle lavastuse eesmärk.

Mõte tuua lavale "Soolo kahele" tekkis Taalmaal ja Nuteril ajal, mil teatrid olid suletud ja oli aega mõtiskleda selle üle, mida suvel teha. "Tegelikult me ei oodanudki, et kõik nii vabaks läheb. Väikest, intiimset publikut ootasime."

Kolga mõis pole kohana neil välja valitud juhuslikult. Taalmaa rääkis, et baltisaksa päritolu kirjanik ja Kolga mõisa pärija Eric Stenbock tegi seal teatrit juba 1885. aastast.

"Neil oli seal väga huvitav seltskond koos. Nad kutsusid end Idiootide klubiks. Aga ma ei tea, mida nad täpselt tegid. Väidetavalt oli Stenbocki sõber ka Oscar Wilde ja temagi olevat sel ajal Kolgal käinud. Nad olid kõik ju selle aja hipid. Sealt see mõte tuli," kirjeldas Taalmaa.

"Neil oli üks plakat ka, kus on vahva slogan "Üks madu võib rikkuda supi" ja siis otsustasime, et teeme ise ka laval suppi ja pakume publikule vaheajal seda, mis me seal laval valmistame."

Lavastuse läbiv teema on, et elu on nautimiseks. "Me tahame, et kõik oleksid positiivsed. Mitte muidugi selles uues [koroona] tähenduses. Elu tuleb nautida. Me peaksime kõigega rahul olema, sest mis meil viga – me sööme kolm korda päevas, meil on riided seljas, taskus mobiiltelefon. Me ei pea kappama hobusega viis päeva Võrru, et teada saada, kuidas vanaemal tervis on."

Vabakutselisena töötav Taalmaa tunnistas, et koroonakriisi alguses oli olukord kindlasti ootamatu ja raske . "Aga üldiselt on kõik üleelatav. Ei ole kuulda olnud, et keegi oleks nälga surnud."

"Soolo kahele" jõuab lavale veel kahel korral – neljapäeval, 6. augustil ja reedel, 7. augustil.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Vikerhommik"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: