Hiiumaal algas üheksas Pühalepa muusikafestival

Hiiumaal algas nädala lõpuni kestev üheksas Pühalepa muusikafestival, mis toob publikuni Tormise, Pärdi ja Tüüri loomingu.

Avakontserdil Pühalepa kirikus üles astunud kollektiivi Tormis Quartet esituses kõlas Veljo Tormise looming jazzilikus ja improvisatsioonilises võtmes. Tänavune festival tähistab Veljo Tormise 90. sünniaastapäeva ja soovib õnne sügisel 85-aastaseks saavale Arvo Pärdile.

Publikule esitletakse festivalil värskelt loodud Hiiumaa kammerkoori. Laupäeva õhtul toimub aga Kärdla kirikus Erkki-Sven Tüüri värske kooriteose maailmaesiettekande.

"Erkki-Sven Tüürilt tellitakse teoseid peamiselt Eestist väljaspool ja sellega seoses ka maailmaesiettekanded toimuvad väljaspool Eestit. Need on siis sellised maailma tipporkestrid, kes tellivad teoseid Erkki-Sven Tüürilt, aga nüüd on selline eriline hetk, et maailmaesiettekanne toimub mitte ainult Eestis vaid Hiiumaal ja Kärdlas, mis on Erkki-Sven Tüüri sünnilinn," rääkis Pühalepa muusikafestivali kunstiline juht Endrik Üksvärav.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: