ERM näitab Muhu sukki

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Muhu sukkade näitus. Autor/allikas: Arp Karm

Muhu sukkade näitust "Meie argipäeva vidussepidamise aeg" näeb ERMi osalussaalis alates 8. augustist.

Muhu sukad on maailma kudumiskultuuri tippteosed: neid iseloomustab peenikesest lõngast uskumatult tihe kude, ülikeerulised kirjad ja pööraselt säravad värvid. Näitusel on umbes 150 sukka. Pooled neist on kootud tänapäeval vanade tavade järgi; uute kõrval saab aga näha kõiki Eesti muuseumites leiduvaid vanu Muhu kirisukki.

Sukkade autorid on Facebooki grupi Kudujate Koopiaklubi liikmed, 61 naist, kes andsid kahe aasta eest lubaduse kududa jaanipäevaks ehtsad Muhu sukad.

"Kui vanasti tulid Muhus naised ühte perre kokku ja veetsid hämarat aega koos kududes ning juttu puhudes, siis nüüd võtsime vardad kätte Muhus, Viljandis, Brüsselis jm-l. Kuigi erinevates paikades, kudusime siiski koos ja ajasime ka juttu, seda e-teel. Me nautisime igat hetke neist sadadest kudumistundidest," rääkis üks näituse kuraator Anu Pink.

"ERMi osalussaalis on mitmed võimsad grupid end juba tutvustanud: kogujad, suusatajad, õpilased jt. Nüüd on see ruum ägedate naiste päralt, kes hoiavad Eestis ja mitmel pool maailmas moodsal viisil alles meisterlikku oskust, Muhu värvikirevust ja ilu," sõnas ERMi näituste juht Kristjan Raba ja märkis, et näitus sobib hästi tänavusse digikultuuri teema-aastasse – hoiavad kudujad kontakti, vahetavad teadmisi-kogemusi ja surfavad kultuuripärandi andmebaasides ju just veebi vahendusel.

Sukki näeb osalussaalis 31. jaanuarini 2021. Näitus "Meie argipäeva vidussepidamise aeg" on ERMi näituseideede konkursi "Oma näitus 2019" võitja, selle kuraatorid on Anu Pink, Anu Kabur, Anneli Kenk ja Heli Kiverik.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: