Tallinna Keskraamatukogu kutsub muusikat tegema

Tallinna keskraamatukogu
Tallinna keskraamatukogu Autor/allikas: TKK FB

Tallinna Keskraamatukogu ootab uuenduskuuri läbinud muusikaosakonda tasuta kasutada muusikatarkvara Cubase LE AI Elements 10.5 ja MIDI klaviatuure. Vajadusel pakutakse algajatele individuaalset juhendamist.

Muusika loomisega alustamine on lihtne – tingimata ei ole vajalik isegi nooditundmine ega korralik instrumendi mängimise oskus. Tallinna Keskraamatukogu muusikaosakonna arvutites kasutatav muusikatarkvara Cubase LE AI Elements 10.5 on jõukohane algajatele ja harrastusheliloojatele, ent seda hindavad kõrgelt ka professionaalid.

Edasijõudnute jaoks on see tööriist, millega komponeerida muusikapalu, luua fonogramme, muusikalisi taustu jm. Huviline saab valida eri stiilide võtmes osalt salvestatud materjale, millel on stiiliomane trummipartii juba sisse mängitud ja pillide tämbrid valitud või improviseerida MIDI-klaviatuuril M-AUDIO Oxygen49. Programmil on mitmekesine instrumentide ja heliefektide pank ning hulgaliselt luupe ja sämpleid, mis pakuvad avastamis- ja mängurõõmu ning kiireid eduelamusi ka neile, kel muusikategemises veel kogemusi pole. Algajatele on muusikaosakonnas esimeste sammude juhend ning abi saab küsida ka raamatukoguhoidjatelt.

Lisaks muusika loomisele on muusikaosakonnas kasutamiseks noodistusprogramm FINALE, mille abil saab erinevatele koosseisudele loodud teos või käsikirjaline noot digitaalseks muuta. Programmiga saab noodistust taasesitada, palasid või partiisid transponeerida ning eksportida erinevatesse formaatidesse, sh audiofailideks.

Muusikaosakond pakub musitseerimiseks teisigi võimalusi: kohapeal võib kasutada digiklaverit ja -trumme, koju saab laenata muusikainstrumente ja -tarvikuid, noote, plaate, filme ning muusika-alast kirjandust.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: